ورزشی

ووشو قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۲ – اندونزی

ووشو کاران ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جوانان جهان، به ۶ برد در بخش ساندا و یک نقره در بخش تالو دست یافتند.

به گزارش ایسنا، هشتمین دوره مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان از امروز (سه‌شنبه) ۱۵ آذر ۱۴۰۱ به میزبانی اندونزی آغاز شد که نمایندگان ایران در دو بخش زنان و مردان به مصاف رقبای خود رفته و عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتند. در مسابقات امروز نتایج زیر برای نمایندگان ایران به دست آمد:

تالوی زنان

نازنین بازدار در فرم «نانچوان» با نمره ۹.۱۳ به مدال نقره  دست یافت. در این ماده نماینده چین به مقام نخست دست یافت و تالوکار هنگ‌کنگ نیز سوم شد. این نخستین مدال کاروان ووشوی ایران‌ در مسابقات قهرمانی جوانان جهان است.

ساندای زنان

در وزن ۵۲- کیلوگرم، کیانا بیابانی در دور نخست “دیویاناشی” نماینده هند را شکست داد و در مرحله دوم باید با “زهرا واهانا” از کشور میزبان دیدار کند.

در وزن ۵۶- کیلوگرم، دیانا رحیمی مقابل “یینگ هِ اونگ” از هنگ‌کنگ برنده شد و در مرحله بعد با “پوسپا آناستاسیا” دیگر نماینده کشور میزبان مبارزه می‌کند.

ساندای مردان

در وزن ۵۲- کیلوگرم، محمد عرفان مقدم در نخستین مبارزه «ریزکی» از اندونزی را شکست داد و در دومین مبارزه به مصاف برنده جدال نمایندگان اردن و مصر خواهد رفت.

در زن ۶۰- کیلوگرم، امیرحسین همتی مقابل «تسنیم ایسلام» از بنگلادش به برتری رسید و در دومین مبارزه باید با برنده دیدار گرجستان – رومانی مبارزه کند.

در وزن ۷۵- کیلوگرم، سهیل موسوی مقابل «ولادیسلاو پشتنیک» از اوکراین پیروز شد و در گام دوم باید با «محمد سیف» از تونس پیکار کند.

در وزن ۵۶- کیلوگرم، رضا خورشیدی در نخستین دیدار خود مقابل «سوپوترا» از هند پیروز شد و در دور بعد به مصاف «ده‌ژسوس» از برزیل می‌رود.

روز دوم مسابقات ووشو قهرمانی جوانان جهان فردا (چهارشنبه) پیگیری خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا