جوانان

عفو بین‌الملل: ۱۴درصد کشته‌شدگان اعتراضات ایران کودک بودند

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار یک گزارش جدید، جزئیات بیشتری از کودکانی که توسط عوامل سرکوب حکومت ایران کشته شده‌اند منتشر کرد. بیش از ۶۰درصد از کودکان کشته شده از اقلیت های ستمدیده بلوچ و کرد ایران بودند….

عفو بین‌الملل اعلام کرد که دستگیری، ارعاب و آزار خودسرانه مقامات نسبت به بستگان کودکان، که به‌طور غیرقانونی توسط نیروهای امنیتی در ارتباط با اعتراضات با گلوله یا ضرب و شتم کشته شده‌اند، ظلم غیرقابل تصور و تلاش شوم آنها برای سرپوش گذاشتن بر جنایات‌شان را آشکار می‌کند.

عفو بین‌الملل در تحقیقات به‌روز شده، چگونگی ادامه قتل غیرقانونی کودکان توسط نیروهای امنیتی را با جزییات نام و مشخصات حداقل ۴۴کودک و خشونت‌های بی‌رحمانه‌ای که بر خانواده‌های آنها تحمیل شده است، مستند کرده است.

این در حالی است که خبرگزاری هرانا در تازه ترین گزارش خود می‌نویسد : “۴۸۱ نفر از جمله ۶۸کودک در جریان اعتراض های سراسری جان باخته‌اند.”

سرکوب، آزار،‌ شکنجه، ربودن مخالفان، ترور دگراندیشان- در داخل و خارج از مرزهای ایران- اعتراف گرفتن‌های اجباری از قربانیان شکنجه و درمجموع بی‌اعتنایی کامل به‌رعایت حقوق و آزادی‌های دموکراتیک شهروندان شیوهٔ حکومتی‌ای جاافتاده در حاکمیت در جمهوری اسلامی است که کشتار و سرکوب و زندانی کردن کودکان را نیز در کارنامه سیاه خود همراه دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا