دیدگاه‌ها

چه کسی مردم را می‌ترساند؟

مجازات و عنوان اتهامی فردی که ضمن کتک زدن یک معترض به قصد ارعاب و ایجاد وحشت فریاد می زند که “بچه ها را هم می کشیم “چیست؟ عنوان اتهامی و مجازات کسانی که خودروی حامل یک خانواده را از فاصله نزدیک با گلوله جنگی به رگبار می بندند و کودک ده ساله مملو از امید و آرزو را می‌کشند، چیست؟

محمدرضا افخمی

▫️دیروز خبر آمد که جوان بیست و سه‌ساله ای به نام محسن شکاری اعدام شد. اتهام او بستن خیابان و مجروح کردن یک عضو بسیج با سلاح سرد در محله خودش -ستارخان- بود که عنوان محاربه -اخافه و سلب امنیت مردم با سلاح- گرفت و به قیمت جانش تمام شد. لطفا آمران یا عاملان به سوالات من پاسخ دهند:

۱) عنوان اتهامی و مجازات کسی که نوجوان موتورسواری را که از سر کار برمی‌گردد بدون دلیل در خیابان با تفنگ ساچمه‌ای به گلوله می‌بندد و بدنش را سوراخ سوراخ می‌کند، چیست؟

۲) عنوان اتهامی و مجازات کسی که برای ایجاد وحشت و رعب در مردم می گوید: “اگر از جانتان سیر شدید به اعتراضات خیابانی بپیوندید، بخصوص اگر چهره زیبایی دارید” چیست؟

۳) عنوان اتهامی و مجازات کسی که پای فردی را که دستگیر کرده و آن فرد کاملا در اختیار او  و همقطارانش است از فاصله بسیار نزدیک هدف تیر جنگی قرار می دهد چیست؟

۴) مجازات و عنوان اتهامی فردی که ضمن کتک زدن یک معترض به قصد ارعاب و ایجاد وحشت فریاد می زند که “بچه ها را هم می کشیم “چیست؟

۵) عنوان اتهامی و مجازات کسانی که خودروی حامل یک خانواده را از فاصله نزدیک با گلوله جنگی به رگبار می بندند و کودک ده ساله مملو از امید و آرزو را می‌کشند، چیست؟

۶) عنوان اتهامی و مجازات کسانی که به قصد ترساندن و ایجاد ناامنی برای مردم خودروها و موتورسیکلت های آنها را که در خیابان پارک شده تخریب و بلکه نابود می کنند یا با شکستن شیشه و در خانه ها وارد منازل مردم می‌شوند، چیست؟

۷) عنوان اتهامی و مجازات کسی که زنان را حین خروج از مرکز خرید یا در زمان ایستادن در صف عابر بانک بی هیچ دلیلی به زمین می زند و ضرب و شتم‌ می‌کند و ترس و وحشت را در عمق وجود او می‌ریزد، چیست؟

۸) عنوان اتهامی و‌ مجازات ‌کسی که یک نوجوان هفده ساله بی سلاح را از ناحیه سر با گلوله جنگی هدف قرار می دهد و‌ جنازه او را بی هیچ عاطفه و انسانیتی با وانت از مهلکه دور می‌کند، چیست؟

۹) عنوان اتهامی و‌ مجازات کسانی که یک جوان غیر مسلح و تنها را چندنفری و با قساوت هرچه تمام‌تر کتک می زنند و با موتور از رویش رد می شوند و در حالی که نیمه جان است با تفنگ ساچمه ای از نیم متری به او شلیک می‌کنند، چیست؟

۱۰) عنوان اتهامی و مجازات کسانی که ضمن دستگیری دختران و زنان جوان برای ارعاب و تحقیر اقدام به لمس و فشردن مناطق تناسلی آنها در جمع همقطارانشان می کنند، چیست؟

▫️اگر محسن شکاری در عنفوان جوانی به جرم بستن خیابان و مجروح کردن یک بسیجی باید اعدام شود با افرادی که مرتکب اعمال فوق شده‌اند چه باید کرد؟ مردم ما از محسن شکاری‌ها بیشتر می‌ترسند و سلب امنیت می‌شوند یا از اینهایی که شرح شاهکارهایشان رفت./کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا