حقوق بشر

سردشت؛ شهریار عادلی بر اثر شکنجه شدید نیروهای امنیتی جان باخت

یک شهروند کُرد به نام “شهریار عادلی” ٢٧ ساله فرزند عبدالرحیم، اهل سردشت بر اثر شکنجه شدید در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر جان خود را از دست داد.

یکی از نزدیکان این شهروند به کُردپا اعلام کرد: شهریار عادلی بامداد سه‌شنبه یکم آذرماه در مقابل درب منزل به اتهام شرکت در اعتراضات توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سردشت منتقل شده بود.

این منبع مطلع افزود: روز شنبه دوازدهم آذرماه، این شهروند با تودیع قرار وثیقه آزاد و در بازداشتگاه به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه نیروهای امنیتی قرار گرفته بود.

این منبع مطلع اظهار داشت: آثار ضرب و شتم و کبودی بر بدن این شهروند مشهود بوده و پس از آزادی موقت جهت معالجه پزشکی به بیمارستان سردشت منتقل شده بود.

این منبع مطلع اظهار داشت: شامگاه پنج‌شنبه هفدهم آذرماه، شهریار عادلی بر اثر خونریزی معده و شکنجه شدید نیروهای امنیتی در بیمارستان جان خود را از دست داد.

این منبع مطلع عنوان کرد: نیروهای امنیتی پس از اینکه مطلع شدند که شهریار عادلی در بیمارستان جان خود را از دست داده، خانواده او را تهدید کردند که علت مرگ فرزندشان را ایست قلبی اعلام کنند.

این منبع مطلع اذعان داشت: نیروهای امنیتی خانواده عادلی را تهدید کردند که سکوت اختیار کنند و در رابطه با موضوع جانباختن فرزندشان از مصاحبه با رسانه‌ها خودداری کنند.

روز جمعه هجدهم آذرماه، مراسم خاکسپاری پیکر شهریار عادلی با حضور نیروهای امنیتی و خانواده‌اش در سردشت برگزار شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا