حقوق بشر

اعتراض‌های ایران؛ مجیدرضا رهنورد در «ملاءعام» در مشهد اعدام شد

هانا نیومن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا در توییتی با انتشار خبری که گفته می‌شود مجیدرضا رهنورد بدون اطلاع خانواده‌اش اعدام شده است نوشت: «این ظلم محض است.» وی افزود: «خانواده او حتی نتوانستند او را برای آخرین بار ببینند.»

با وجود آنکه اعدام هفته گذشته محسن شکاری از افراد حاضر در اعتراضات سه ماه اخیر در ایران واکنش‌های بسیاری را در پی داشت اما قوه‌قضاییه ایران مجیدرضا رهنورد یکی دیگر از افراد حاضر در تجمعات اعتراضی مشهد را به اتهام «قتل دو بسیجی» اعدام کرد. خبرگزاری قوه‌قضاییه اعلام کرد که این حکم در «ملا عام» اجرایی شده است.

طبق گفته مقامات قوه قضاییه مجیدرضا رهنورد در تاریخ ۲۸ آبان بازداشت شد و در تاریخ سه آذر ماه متهم به محاربه با استفاده از سلاح سرد شد. وی در دادگاه انقلاب مشهد به اعدام محکوم شد و در ۲۱ آذر یعنی کمتر از یک ماه از بازداشت اعدام شد.

وی دومین نفری است که در جریان اعتراضاتی که اواخر شهریور در ایران شروع شده است، اعدام می‌شود. محسن شکاری که متهم به بستن خیابان ستارخان و زخمی کردن یک بسیجی بود، هفته گذشته اعدام شد. حکم اعدام چندین نفر دیگر درگیر در اعتراضات اخیر ایران صادر شده است.

یورونیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا