گوناگون

شهرام ناظری در بیمارستان بستری شد

شهرام ناظری خواننده «اندک اندک» و «آتش در نیستان»، معروف به شوالیه ایران، به دلیل آنچه ناراحتی قلبی عنوان شده است، روز گذشته در بیمارستان بستری شد.

این خبر را خانه موسیقی اعلام کرده و آورده است: «شهرام ناظری خواننده ایرانی در پی کسالت قلبی در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان بستری شد.»
این هنرمند آواز، متولد سال ۱۳۲۸ است. ناظری در بیشتر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده است و طی سال‌ها فعالیت توانسته سبک جدیدی از موسیقی که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است را به وجود آورد. او در اجرای شعرهای مولوی پیشرو تمامی خوانندگان بوده است و دو آلبوم مثنوی موسی و شبان و صدای سخن عشق از آثاری بود که نگرش و رویکرد جدیدی به موسیقی و شعر عرفانی داشتند.
وی تاکنون بیش از ۴۰ آلبوم موسیقی منتشر کرده است. نشان عالی یونسکو در مراسم جایزه حکیم نظامی در اسفند سال ۱۴۰۰ با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری به شهرام ناظری اهدا شد. همچنین در خرداد ماه سال جاری جایزه نقره‌ای جشنواره گلاویژ که در اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود، به شهرام ناظری اهدا شد.ناظری پیش‌تر در سال ۹۷ هم به دلیل عفونت ریه در بیمارستان بستری شده بود که چند روز بعد، با رفع این مشکل از بیمارستان مرخص شد./ستاره صبح

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا