بین‌المللی

اعتصاب ۴۰ هزار کارمند راه‌آهن انگلیس و اختلال گسترده در حمل و نقل این کشور

پس از آنکه اتحادیه “راه‌آهن، دریانوردی و حمل و نقل” انگلیس پیشنهاد مربوط به حقوق را رد کرد، اعتصاب بخش حمل و نقل ریلی این کشور آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، حدود ۴۰ هزار کارمند راه‌آهن از ۱۴ شرکت حمل و نقل ریلی سراسر کشور در بحبوحه سرمای شدید دست از کار کشیده‌اند و مسافران با اختلال قابل توجهی در جا به جایی مواجه هستند به ویژه دانش‌آموزانی که با قطار به مدرسه می‌روند.

این اقدام اعتصابی تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و اعتصاب‌های بیشتری نیز از شب کریسمس (۲۴ دسامبر) تا ۲۷ دسامبر (سوم تا ششم دی‌ماه) و دو اعتصاب ۴۸ ساعته دیگر در ابتدای ماه ژانویه برگزار خواهند شد.

شبکه حمل و نقل ریلی به مسافران هشدار داده که همزمان با سرمای شدید هوا از جمله برف، یخبندان و مه که باعث اختلالاتی در سراسر انگلیس شده، تنها سفرهای ضروری را انجام دهند.

روسای شبکه حمل و نقل ریلی انگلیس این اتحادیه را به اهمیت ندادن به برنامه‌های کریسمس مردم متهم کردند.

اما مایک لینچ، دبیرکل اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل و نقل گفت: دولت لندن برای جلوگیری از این اعتصاب‌ها هیچ کاری انجام نمی‌دهد و کاملا واضح است که آنها می‌خواهند اعتصابات موثر در انگلیس را غیرقانونی کنند. ما در برابر این اقدام مقاومت خواهیم کرد و اعضای ما به همراه کل جنبش اتحادیه تجاری به کمپین خود برای دستیابی به یک توافق عادلانه برای کارمندان، افزایش منطقی و عادلانه دستمزدها و شرایط کاری مناسب ادامه خواهند داد.

به شبکه حمل و نقل ریلی پیشنهاد افزایش حقوق پنج درصدی در سال جاری و افزایش حقوق چهار درصدی در سال ۲۰۲۳ میلادی داده شد اما لینچ این توافق را “غیراستاندارد” دانست و اعضای این اتحادیه این پیشنهاد را رد کردند.

به دنبال بحران شدید مخارج زندگی که در پی تورم و وخیم شدن اوضاع اقتصادی به وجود آمده، انگلیس با موج جدیدی از اعتصاب‌ها از جمله توسط پرستاران، کارمندان پست و اساتید دانشگاه‌ها مواجه است.

تورم سالانه انگلیس از ۱۰.۱ درصد در سپتامبر سال جاری میلادی به ۱۱.۱ درصد در اکتبر سال جاری میلادی  افزایش یافت که بالاترین نرخ تورم از اکتبر سال ۱۹۸۱ میلادی محسوب می‌شود و منجر به کاهش دستمزدهای واقعی شده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا