حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ نگرانی از سرنوشت پنج ورزشکار بازداشتی در شیراز

یکی از رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی به تازگی ویدیویی از اعترافات اجباری پنج ورزشکار که در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شده اند را منتشر کرده که این موضوع باعث افزایش نگرانی ها در خصوص وضعیت آنها شده است. به صورت رسمی تنها اسامی کوچک این افراد منتشر شده که با توجه تشابه این پنج اسم با بازداشت شدگان شیراز به نظر میرسد که آنها دنا شیبانی، محمد خیوه، اشراق نجف‌آبادی، امیرارسلان مهدوی و حسام الدین موسوی هستند.

خبرگزاری هرانا – تسنیم تنها اسامی کوچک این افراد را منتشر کرده است، اما با توجه تشابه این پنج اسم با بازداشت شدگان شیراز به نظر میرسد که آنها دنا شیبانی مربی اسنوبرد و گرافیست، حسام الدین موسوی مربی سنگ‌نوردی، امیرارسلان مهدوی مربی اسنوبرد، اشراق نجف‌آبادی مربی دوچرخه‌سواری و محمد خیوه کوهنورد و طبیعت‌گرد، هستند.

یک منبع مطلع در خصوص حسام الدین موسوی و امیرارسلان مهدوی به هرانا گفت: «هر دو از مربیان ورزشی سرشناس در شیراز هستند که همراه با تعداد دیگری از ورزشکاران شیرازی توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدند. آقایان موسوی و مهدوی در بازداشتگاه پلاک صد (۱۰۰) شیراز به سر می برند.»

در اعترافات اجباری این شهروندان که مشخص نیست تحت چه شرایطی ضبط شده است، ادعا شده که آنها متهمان یک “بمب گذاری ناموفق” در شیراز هستند. پخش اعترافات اجباری باعث افزایش نگرانی ها در خصوص وضعیت آنها شده است.

این شهروندان پیشتر در جریان اعتراضات سراسری جاری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا