ورزشی

اولین طلای ایران در کلمبیا

رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه‌برداری مردان قهرمانی جهان در بوگوتای کلمبیا برگزار شد و رضا دهدار به همراه ۱۰ وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداختند و در پایان ایران در این وزن صاحب یک طلا و یک نقره شد. رضا دهدار رکورد ۱۷۷ یک‌ضرب، ۲۱۳ دوضرب و مجموع ۳۹۰ کیلوگرم را ثبت کرد و به مقام نایب‌قهرمانی رسید و طلای یک‌ضرب و نقره دوضرب را برای ایران گرفت.

روزنامه شرق ـ رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه‌برداری مردان قهرمانی جهان در بوگوتای کلمبیا برگزار شد و رضا دهدار به همراه ۱۰ وزنه‌بردار دیگر به رقابت پرداختند و در پایان ایران در این وزن صاحب یک طلا و یک نقره شد. رضا دهدار رکورد ۱۷۷ یک‌ضرب، ۲۱۳ دوضرب و مجموع ۳۹۰ کیلوگرم را ثبت کرد و به مقام نایب‌قهرمانی رسید و طلای یک‌ضرب و نقره دوضرب را برای ایران گرفت. این اولین طلای ایران در این دوره از رقابت‌ها بود. پیش از این، کیانوش رستمی صاحب یک نقره در حرکت یک‌ضرب دسته ۸۹ کیلوگرم شده بود. دسته ۱۰۲ کیلوگرم المپیکی است؛ از این‌رو دهدار وارد رنکینگ المپیک پاریس می‌شود. دهدار پیش از این در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ سوم شده بود که اکنون در کلمبیا ارتقای جایگاه یافته است. مدال طلای دهدار، اولین مدال وزنه‌برداری ایران در قهرمانی جهان کلمبیا است.

عملکرد نماینده ایران به شرح زیر است:

دهدار در حرکت یک‌ضرب، سه حرکت صحیح به ثبت رساند و با مهار صحیح وزنه‌های ۱۶۸، ۱۷۳ و ۱۷۷ کیلوگرمی، صاحب مدال طلا شد؛ آن‌هم در شرایطی که فارس الباخ، وزنه‌بردار مشهور قطری و دارنده طلای المپیک توکیو نیز حضور داشت و نقره گرفت.

دهدار در دوضرب وزنه‌های ۲۱۰ و ۲۱۱ کیلوگرمی را از دست داد و در شرایطی که درحال ازدست‌دادن شانس مدال در این حرکت و مجموع قرار داشت‌ اما در تلاش سوم وزنه ۲۱۳ کیلوگرمی را مهار کرد و در رده چهارم ایستاد.

دهدار در مجموع نیز رکورد ۳۹۰ کیلوگرم را از خود بر‌جا گذاشت و به مقام نایب‌قهرمانی رسید و یک طلا و یک نقره برای ایران گرفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا