اجتماعی

برای چه دانش آموزان اینقدر مسموم می‌شوند؟!

روابط عمومی آموزش و پرورش قم اعلام کرد: ۵۱ دانش آموز هنرستان دخترانه نور قم صبح دیروز با علائم مسمومیت تنفسی به بیمارستان منتقل شدند.

آرمان ملی؛ لازم به ذکر است که دو هفته قبل نیز در همین مدرسه ۱۸ دانش‌آموز دچار مسمومیت شده بودند.

در اطلاعیه روابط عمومی آموزش و پرورش قم آمده است: وضعیت تعدادی از دانش‌آموزان تثبیت شده ولی برای اطمینان از سلامت آنان، این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.

دکتر حکیم الهی، رئیس مجتمع خیرین سلامت قم هم به صدا و سیما، گفت: پیش از ظهر دیروز ۵۱ نفر از دانش‌آموزان هنرستان نور واقع در یزدانشهر به‌همراه تعدادی از پرسنل آموزشی با علائم تنفسی به بیمارستان‌های ولیعصر‌ و مجتمع درمانی فرقانی و مرکز درمانی ولیعصر‌ منتقل شدند.

ارزیابی‌های اولیه بالینی نشان دهنده مسمومیت این افراد بوده است. او گفت: در حال حاضر، حال عمومی تمامی این افراد رو به بهبود است و تنها به منظور احتیاط بیشتر تحت نظر مراقبت‌های پزشکی هستند.

گفتنی ست که هنوز منشا این مسمومیت‌های پی در پی، مشخص نیست و کارشناسان گفته‌اند که درحال بررسی آن هستند. این مسمومیت‌ها باعث نگرانی خانواده‌های دانش‌آموزان شده و آن‌ها برای فرستادن فرزندان خود به هنرستان بسیار نگران هستند.

والدین دانش‌آموزان می‌گویند که مدیران و مسئولین مدرسه هم پاسخ درست و حسابی به آن‌ها نداده‌اند.اتفاقات مربوط به دانش‌آموزان به خصوص در حدود ۸۰ روز اخیر در ایران بسیار خبر ساز می‌شود به این معنا که دانش‌آموزان هم به عنوان اقشاری که در بیان خواسته‌های خود دارای نقش و جایگاه اساسی و مهمی شده‌اند.

البته این اتفاق مسمومیت یک بار دیگر در ۱۳ آذر ۱۴۰۱ در مورد دانش‌آموزان ساری هم اتفاق افتاد. در بیان جزئیات گازگرفتگی ۵۰ دانش‌آموز مدرسه شبانه‌روزی در ساری، ۱۹ نفر بستری شدند و گفته شد که انتشار گاز مونواکسیدکربن در یک مدرسه شبانه‌روزی در شهر ساری منجر به مسمومیت دانش‌آموزان شده است.

محمدعلی نوبخت، فرماندار ساری همان موقع درباره جزئیات این حادثه توضیح داد که با این دانش‌آموزان دیدار کردم که خوشبختانه مورد خاصی نداشتند اما برای اطمینان از سلامت کامل آنان، مراقبت‌های لازم صورت می‌گیرد. نوبخت بیان کرد: علت انتشار گاز مونواکسیدکربن، خراب شدن فن شوفاژخانه مدرسه بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا