اخبار

اعتراض های مردمی؛مردم بلوچستان در صحنه اعتراض، مرگ‌های مشکوک در تهران و اهواز

مردم ستمدیده و بلا کشیده بلوچستان، این جمعه نیز به خیابان ها آمده و با حضور انبوه شان ندای آزادی را به گوش جهانیان رساندن. آنان که در مطالبات و شعارهایشان خواستار آزادی ، صلح ، استقلال و عدالت اجتماعی در ایران می شوند. رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، به طرز مشکوکی جان انسان های بی گناه را می گیرد….

اعتراض های گسترده در شهرهای بلوچستان امروزجمعه نیز بعد از نماز شروع شد. مولوی عبدالحمید در سخنان امروز خود در نماز جمعه با اشاره به همبستگی مردم ایران در خیزش های اخیر، تاکید کرد که : “این روزها اکثریت قاطع مردم ایران منسجم و متحد شده‌اند.”
مولوی عبدالحمید با اشاره تلویحی به نامشروع بودن رژیم جمهوری اسلامی اظهار داشت:” وقتی مردم ناراضی هستند، نمی‌توان حکومت کرد. ملت سه ماه کامل است که در داخل و خارج کشور اعتراض دارند.”
رژیم سفاک “ولایی” دست از جنایت بر نمی دارد.منابع خبری در ایران از مرگ مشکوک یک پزشک زن در تهران خبر می‌دهند. در این ارتباط، صفحه توییتری ”شهرک اکباتان” گزارش داده که ماموران کلانتری اکباتان روز ۲۱ آذر در تماس با خانواده دکتر آیدا رستمی به آنها می‌گویند که این پزشک جوان، ”تصادف کرده و فوت شده است.” این در حالی است که بر اساس این گزارش، یک طرف صورت پیکر این پزشک ”له شده؛ یک دستش شکسته و چشم چپ او هم تخلیه شده بود”. در معرفی آیدا رستمی نوشته شده است که او به همراه چند نفر به خانه معترضان مجروح می‌رفتند و آنها را درمان می‌کردند.
علاوه بر این، به گزارش رسانه های داخلی،جسم بی‌جان دنیا فرهادی دانشجوی ۲۲ ساله اهوازی که مدتی پیش گم شده بود، پس از ۹ روز جستجو در کنار ساحل کارون پیدا شد. هنوز اطلاعات دقیقی از چگونگی این اتفاق در دست نیست، و البته ناگفته پیداست!
هنوز علت دقیق مرگ و نحوه ناپدید شدن این دانشجوی جوان مشخص نیست اما کاربران بسیاری در شبکه‌های اجتماعی از کشته شدن او در بازدشتگاه خبر داده و برخی نوشته‌اند که روی بدن او آثار شکنجه دیده شده است. اخباری نیز از مرگ مشکوک یک پزشک به نام آیدا رستمی در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده است. گفته می‌شود که این پزشک جوان به همراه چند دانشجوی پزشکی به درمان مجروحان اعتراضات می‌پرداختند.
بنا بر اعلام نزدیکان دنیا فرهادی، دانشجوی اهوازی، جسد او یک هفته پس از ناپدید شدن، در رودخانه کارون پیدا شده است.
محسن فرهادی، پسرعموی این دانشجو، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت که جسد او عصر روز پنج‌شنبه، ۲۴ آذر، در رودخانه کارون، حوالی روستای مظفریه و توسط اهالی محلی پیدا شده است.
دنیا فرهادی، دانشجوی معماری دانشگاه آزاد اهواز، از شامگاه ۱۶ آذر ناپدید شده بود.
پسرعموی خانم فرهادی پیشتر به خبرگزاری ایسنا گفته بود که او در زمان ناپدید شدن برای رفتن به کلاس از خانه خارج شده، پس از پایان کلاس در همان شب با یکی از دوستان خود ملاقات و برای سفر در روز ۲۱ آذر با او هماهنگ کرده است.
محسن فرهادی در ادامه گفت که «دنیا» پس از این ملاقات، با یکی دیگر از دوستان خود در حوالی «پل کابلی» قرار ملاقات داشته، اما این دوست او در محل ملاقات حضور پیدا نکرده است.
در پی انتشار خبر پیدا شدن پیکر دنیا فرهادی، یک مقام مسئول در اهواز نیز پیدا شدن جسد یک دختر جوان را تایید کرد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز روز پنج‌شنبه ۲۴ آذرماه اعلام کرد: «جسد دختر ۲۲ ساله اهوازی پس از هشت روز در رودخانه کارون در نزدیکی روستای جنگیه کشف شد.»
با همهٔ تهدیدهای اعلام شده و سرکوبگری‌های به‌عمل آمده از سوی نیروهای امنیتی رژیم ولایت فقیه، جنبش اعتراضی توده‌ها همچنان استوار به‌مبارزه برای برچیدن بساط استبداد در کشور و استقرار حاکمیت مردم بر سرنوشت‌شان ادامه می‌دهد. مردم میهن ما به خوبی در یافته اند که به جز تشدید مبارزهٔ و با تکیه به نیروی همه قشرهای جامعه برای رهایی  از ظلم استبداد حاکم و برچیدن بساط جمهوری اسلامی راهی دیگر نیست و این راه را باید ادامه داد. به اعتراف برخی از جدا شدگان از رژیم،  جمهوری اسلامی ایران کارآمدی خود را از دست داده است و مثل سابق نمی توان کشور را اداره کرد، اکنون هرچه جمهوری اسلامی بگوید به ضد خود تبدیل می‌شود. زیرا “چراغ دروغ فروغ ندارد.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا