فرهنگی

هنرمندان برای دومین روز متوالی جهت پیگیری وضعیت همکاران زندانی در مقابل زندان اوین

جای هنرمند، روزنامه‌نگار، نویسنده، خواننده، جامعه‌شناس زندان نیست ! سینماگرها پشت در اوین پیگیر کار همکاران شان،سرمایه‌هایی که سال‌ها برای به ثمر رسیدن، هزینه ها برداشته و عمرها سپری شده است، راحت توی اوین یا پشت در اوین جمع می‌شوند و حتی دیگر مرحله اعجاب و حیرت و تحلیل را هم رد کرده است. دیگر کسی نمی‌گوید که فرهنگ و هنر خوراک روح جامعه‌ است و اگر نباشد، جامعه از درون تهی نمی‌شود…

به گزارش روزنامه اعتماد،ظهر روز یکشنبه، سینماگرها پشت در اوین نشستند. اگر همین شش ماه پیش کسی پیش‌بینی می‌کرد که رخشان بنی‌اعتماد، لیلی رشیدی، مونا زندی و… دست به‌چنین کاری می‌زنند و خبرش روی سایت خبرگزاری‌ها می‌آید، حتما برچسب «دیوانگی» می‌خورد.
اما حالا دیگر این خبرها عجیب نیست. حتی عجیب نیست که این سینماگرها پیگیر کار همکارشان، ترانه علیدوستی هستند. بازیگری که عصر شنبه بازداشت شده و فعلا کسی از سرنوشتش خبر ندارد.
سرمایه‌هایی که سال‌ها برای به ثمر رسیدن، هزینه برداشته، راحت توی اوین یا پشت در اوین جمع می‌شود و حتی دیگر مرحله اعجاب و حیرت و تحلیل را هم رد کرده. دیگر کسی نمی‌گوید که فرهنگ و هنر خوراک روح جامعه‌ است و اگر نباشد، جامعه از درون تهی نمی‌شود.
هنرمند، روزنامه‌نگار، نویسنده، خواننده، جامعه‌شناس و… مجرم نیست، زندان هم جای اینها نیست، باید زندان‌ها را خالی و روح جامعه را ترمیم کنیم تا دیر نشده است.
شماری از سینماگران امروز دوشنبه ۲۸ آذر ماه نیز برای دومین روز جهت پیگیری وضعیت ترانه علیدوستی در مقابل زندان اوین تجمع کردند.
گفته شده که بهمن فرمان آرا، علی مصفا، لیلی رشیدی، پانته آ بهرام، ستاره اسکندری، بهناز جعفری، گلاره عباسی، ثمین مهاجرانی، سحر مصیبی، مستانه مهاجر، یسنا میرتهماسب و میترا حجار از جمله این سینماگران هستند.
روز گذشته ویدیویی از حضور شهاب حسینی یکی دیگر از سینماگران نیز در مقابل زندان اوین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که گفته شد در حمایت از خانم علیدوستی به آنجا رفته است.
ترانه علیدوستی، بازیگر سرشناس سینمای ایران روز شنبه، توسط ماموران امنیتی از خانه‌اش بازداشت شد. او روز گذشته تماس کوتاه تلفنی با پدرش داشت و از او خواسته بود که داروهایش را به زندان اوین تحویل دهد.
بازداشت او واکنش‌های گسترده در داخل و خارج ایران داشته است. شمار زیادی از هنرمندان با حمایت از او، خواهان رهایی‌اش شدند.
خانم علیدوستی در حمایت از اعتراض های جاری روسری از سر برداشت و در آخرین پستش در اینستاگرام پس از اعدام شدن محسن شکاری، یکی از معترضان نوشت: «حالا بنشینید و منتظر عواقب این خونخواری باشید.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا