بین‌المللی

هشدار چین درباره تعامل رسمی اتحادیه اروپا و جزیره تایوان

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در خصوص تعامل رسمی بروکسل و جزیره تایوان به اتحادیه اروپا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «مائو نینگ» (Mao Ning) سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه‌ شنبه در واکنش به اقدام اخیر اتحادیه اروپا تصریح کرد که پکن با تعامل رسمی اتحادیه اروپا و تایوان مخالفت است و لذا بروکسل باید در این موضوع محتاطانه عمل کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: فقط یک چین در جهان وجود دارد. تایوان هم بخشی جدایی‌ ناپذیر از قلمرو جمهوری خلق چین است و اصل چین واحد، اجماع عمومی جامعه جهانی و هنجار اساسی شناخته شده روابط بین‌ الملل و همچنین مبنای سیاسی روابط بین چین و اتحادیه اروپا به شمار می آید.

«مائو نینگ» در این خصوص اضافه کرد: پارلمان اروپا به عنوان یک نهاد رسمی اتحادیه اروپا باید از اصل چین واحد پیروی کند. چین به شدت با هر گونه ارتباط رسمی میان اتحادیه اروپا و تایوان مخالف است و از اتحادیه اروپا می‌ خواهد تا صادقانه از اصل چین واحد پیروی کرده و مراقب گفتار و کردارش نسبت به موضوع تایوان باشد.

واکنش امروز سخنگوی وزارت خارجه چین به موضع گیری کمیته تجارت بین‌ الملل پارلمان اروپا است که پیشتر اعلام کرده بود هیأتی به سرپرستی «آنا آسیماکوپولو» عضو پارلمان اروپا قرار است به جزیره تایوان سفر کرده تا در خصوص همکاری‌ های تجاری و سرمایه‌ گذاری گفتگو کند.

طبق این گزارش، وزارت امور خارجه جزیره تایوان پیشتر اعلام کرده بود که این هیأت اروپایی روز دوشنبه برای یک سفر ۴ روزه وارد این جزیره شده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا