جوانان

اعلامیه جوانان آزادی‌خواه کهگیلویه و بویراحمد در مورد حوادث ایذه

«جوانان آزادی‌خواه کهگیلویه و بویراحمد» با انتشار بیانیه ای ضمن برای ابراز هم‌دردی با همتباران لُر از ایل بختیاری در مورد کشته شدن سه معترض در ایذه، «سکوت رسانه‌ای مرکزگرایان» را محکوم کرده اند. مطابق گزاش ها در حمله ی سپاه پاسداران به یک روستا در ایذه و در گیری مسلحانه تعدادی کشته شده اند. سپاه پاسداران مدعی شد دو تروریست را کشته شده است، جوانان آزادی خواه کهکیلویه و بویر احمد می گویند در این درگیری ها سه نفر از مبارزان بختیاری جان باخته اند. متن بیانیه:…
در بامداد ۲۹ آذرماه ۱۴۰۱ اوباش مسلح جمهوری اسلامی همراه با سلاح سنگین جنگی شامل آر‌پی‌جی، خمپاره و نارنجک به چند تن از برادران بختیاری‌مان که در روستای “پَر سوراخ” از توابع ایذه مخفی شده بودند، یورش برده و آن‌جا را به خاک و خون می‌کشاند.
در این یورش سه تن از عزیزانمان به نام‌های حسین سعیدی، مجاهد کورکور و محمود احمدی بدست فرقه‌ی تروریست اسلامی کشته شدند و تعدادی دیگر زخمی و دستگیر شدند. البته ناگفته نماند شیران لُر تا لحظه‌ی آخر جانانه مقاومت کردند و صدمات قابلی هم به دشمن زدند.

جوانان آزادی‌خواه کهگیلویه و بویراحمد هم‌دردی خود را با همتباران بختیاری‌مان اعلام می‌کند و در پی گرفتن تقاص خون این عزیزان از دشمنی که رو در رو و در منطقه‌ی خودمان است خواهد بود.

هم‌چنین سکوت خبری رسانه‌های مرکزگرای اپوزیسیون که در اینباره بیش‌تر به یک توطئه‌ی انکار شبیه است را محکوم می‌کنیم.
این توطئه‌ی سکوت از جانب مرکزگرایان ما مردم لُر را باید به آن وا بدارد تا خود چاره‌ای بیندشیم و سازوکار رسانه‌ای، سیاسی، تشکلی و حزبی خودمان را هرچه زودتر فراهم کنیم.

هیچ‌کس صدای ما نیست، چون هیچ‌کس دلسوز ما نیست.

شو و رو دم مِن سرُم آخی شیون کنوم سیت
نیدمه شیر نری من خین کنه پیت

کُر وَری لُرکه بزه سنگر و سنگر
تَش ایا و آسمون چی روز مَحشر

ترجمه‌ی شعر لری به زبان فارسی:

شب و روز بر سر خود بزنم و برایت شیون کنم
ندیدم که شیر نری در خون خود بغلتد

هم‌رزم بلند شو و لُرکَه* بزن سنگر به سنگر
از آسمان آتش می‌بارد چون روز محشر

*لُرکَه: آوا و صوتی که لرها در موقع رزم به منظور تهییج و تشجیع خود و یارانشان ادا می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا