زحمتکشان

دانشگاه علوم پزشکی در تعامل با تأمین اجتماعی ضعیف عمل می‌کند

مشکلات بیمه‌شدگان زنجان چیست؟

عضو کمیته بیمه و درمان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی در تعامل با تأمین اجتماعی ضعیف عمل می‌کند و متخصصانِ کمتری در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌دهد. به طور مثال ما یک متخصص اطفال داشتیم که روزی ۵۰ مورد پذیرش داشت که او را از مرکز برداشتند و به حومه فرستادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مینا اکبری (عضو کمیته بیمه و درمان زنجان) درخصوص وضعیتِ درمان تأمین اجتماعی در زنجان گفت: استان زنجان دو بیمارستان تأمین اجتماعی یکی در مرکز و دیگری در حاشیه دارد. یک پلی‌کلینیک و پنج درمانگاه هم در زنجان وجود دارد اما به شدت ضروت وجود یک دی کلینیک در زنجان احساس می‌شود. اکثر بیمه‌شدگان زمانی که به جراحی نیاز داشته باشند و آن خدمت در بیمارستان‌ها نباشد ناچار هستند به پلی‌کلینیک‌های خصوصی مراجعه کنند.

اکبری گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما در زنجان‌ عدم وجود سنگ‌شکن است. تنها سنگ‌شکن در شهر ما وابسته به دانشگاه علوم پزشکی است که آن هم به دلیل مشکلات سازمان تأمین اجتماعی و دارایی کلا پلمپ شده است. به همین دلیل کارگران و بیمه‌شدگان وقتی با مشکلی مثل سنگ کلیه مواجه می‌شوند باید با آن درد به شهرهای اطراف بروند.

وی گفت: مشکل دیگر ما در زنجان اسکان متخصصان غیر بومی است؛ ما نمی‌توانیم حداقل‌ها را برای پزشکان خود فراهم کنیم تا جایی که حتی برای تامین محل اسکان آن‌ها هم مشکل داریم.

عضو کمیته بیمه و درمان زنجان گفت: در حال حاضر بیمه‌های تکمیلی بیمه‌های تحمیلی شده‌اند. حتی ما که شاغل هستیم هم از طرف بیمه تکمیلی سرویس درستی نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی در تعامل با تأمین اجتماعی ضعیف عمل می‌کند و متخصصانِ کمتری در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌دهد. به طور مثال ما یک متخصص اطفال داشتیم که روزی ۵۰ مورد پذیرش داشت که او را از مرکز برداشتند و به حومه فرستادند.

اکبری گفت: ما استان کوچکی هستیم و به پزشکان دسترسی نداریم. از تأمین اجتماعی می‌خواهیم در مورد تأسیس یک دی کلینیک در زنجان اقدامات لازم را انجام دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا