حقوق بشر

مقاومت مردمی اشنویه؛ صدور حکم ١٨ سال و شش ماه حبس برای ۶ شهروند

احسان صفایی‌فر، محمد پیغامی، فردین خوش خواهش، فرهاد کاظمی، خالد دشتی و عبدالرحیم رحیمی گوران آباد، در ارتباط با مقاومت مردمی در شهر اشنویه (شنو) از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی جمعاَ به ١٨ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، این شهروندان توسط شعبه ١٠١ دادگاه کیفری دو اشنویه به ریاست قاضی ابوطالب جلیل‌پور، با استناد به آنچه گزارش نهادهای حکومتی از اعترضات عنوان می‌شود، به حبس محکوم شده‌اند.

در بین اسامی این معترضان، کارمند بازنشسته، محمد پیغامی ۵۵ ساله از بابت اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی و تمرد نسبت به مأموران” به دو سال حبس محکوم شده است.

این اتهامات علیه فرهاد کاظمی، ٣٣ ساله، خالد دشتی، ٣١ ساله و احسان صفایی‌فر، ٣٣ ساله نیز مطرح شده و از این بابت، هرکدام به ٢ سال حبس محکوم شده‌اند.

در دو مورد دیگر، عبدالرحیم رحیمی گوران‌آباد، ٣٠ ساله و فردین خوش خواهش، ٢۶ ساله توسط دادگاه از بابت اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی، تمرد نسبت به مأموران و تخریب عمدی اموال عمومی از طریق شرکت در اعتراضات” هرکدام به پنج سال و سه ماه حبس محکوم شدند.

بنابر جزئیات، دادگاه کیفری اشنویه از محتویات تلفن‌های همراه این شهروندان به عنوان ادله جرم علیه آن‌ها استفاده کرده است.

این شهروندان طی جریان مقاومت مردمی شهرستان اشنویه در بازه زمانی اواخر شهریور و اوایل مهر ماه بازداشت و پس از یک ماه به صورت مشروط  و با قید وثیقه آزاد شده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا