حقوق بشر

سند تکمیلی از تایید قتل حکومتی محسن منصوری در زندان مرکزی کرج

هشت روز پس از کشته شدن محسن منصوری در زندان مرکزی کرج، جزئیاتی مستند حاوی تصویر و مجوز دفن وی به دست هه‌نگاو رسیده که در آن کشته شدن این زندانی توسط نیروهای حکومتی مستقر در ندامتگاه تایید شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، بنابر نسخه‌ دریافتی از مجوز دفن محسن منصوری، که روز دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ تنظیم شده است، وی اهل نهاوند بوده و در آرامستان روستای “لیلی‌ یادگار” از توابع بخش خزل این شهرستان به خاک سپرده شده است.

این مجوز دفن که به امضا احمد حسینی بهادران، رئیس اداره متوفیات سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرج رسیده، با شماره ثبت ١۴۵۶ ارسال شده و در آن علت فوت “اصابت گلوله” قید شده است.

محسن منصوری زندانی جرایم عادی در جریان اعتراضات روز ش»به ۲۶ آذر ۱۴۰۱ (۱۷ دسامبر ۲۰۲۲) بندهای ١، ٣ و ۴ ندامتگاه مرکزی کرج نسبت به انتقال شماری از زندانیان به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام، با اصابت گلوله جنگی کشته شد.

یک منبع مطلع در این رابطه به هه‌نگاو اعلام کرد که “محسن منصوری از پشت سر و از فاصله نزدیک با سلاح کلت کمری هدف تیراندازی قرار گرفته است.”

در جریان این ناآرامی، چهار زندانی دیگر به‌نام‌های محسن قلی‌زاده، حسن عبدی، شهریار گنجی و فرزاد قبادی نیز، زخمی شدند که اطلاعی از وضعیت سلامت آن‌ها در دسترس قرار نگرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا