جوانان

تهدید دانشجویان و اساتید معترض از سوی وزارت علوم

وزارت علوم و تهدید دانشجویان و اساتید؛ علی شمسی‌پرو، سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، از افزایش برخوردهای انضباطی با دانشجویان و اساتید معترض خبر داده است. کارگردان ایرانی جایزه جشنواره کلکته را به مبارزان آزادی در ایران تقدیم کرد….

محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی ادعا کرد در مورد اعتراضات سراسری اخیر تکلیف پرونده همه متهمان روشن است و همه متهمان می‌دانند در آینده قرار است چه اتفاقی برایشان بیفتد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از او نوشت: «متهم بلاتکلیف نداریم، البته باید تعریف بلاتکلیف بودن را نیز تشریح کرد و آن اینکه برخی از متهمان اغتشاشات اخیر عنوان می‌کنند که ما تا به امروز بلاتکلیف هستیم به این معنا است که تاکنون برای آن‌ها رای قضایی صادر نشده است.»

این در حالی است که خانواده بسیاری از متهمان و افراد بازداشت شده در اعتراضات اخیر ازعدم تفهیم اتهام فرزندان یا بستگان خود و عدم امکان ملاقات با اعضای خانواده و ممانعت از حق دسترسی به وکیل انتخابی سخن گفته‌اند.

برخوردهای انضباطی با دانشجویان و اساتید

علی شمسی‌پرو، سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، از افزایش برخوردهای انضباطی با دانشجویان و اساتید معترض خبر داده است.

روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از شمسی‌پور نوشت به روزرسانی آیین‌نامه‌های انضباطی در دانشگاه‌های ایران متناسب با وضعیت امروز دانشگاه‌ها و در ارتباط با اعتراضات اخیر در دست تهیه است.

شمسی‌پور ضمن زمان‌بر خواندن فرایند صدور حکم توسط کمیته انضباطی دانشگا‌ه‌ها گفت، آیین‌نامه‌های جدید اقدامات تنبیهی تازه‌ای علیه دانشجویانی که در صحن دانشگاه اعتراض می‌کنند از جمله توبیخ، تعلیق و اخراج را در نظر گرفته است.

سخنگوی وزارت علوم اعتراضات دانشجویی اخیر را “تخلفات” خواند که به زعم او در محیط دانشگاهی بی‌سابقه بوده است.

کارگردان ایرانی جایزه خود را به مردم ایران تقدیم کرد

ناهید حسن‌زاده، کارگردان ایرانی یکی از فیلم‌های برگزیده ۲۸مین جشنواره “بین‌المللی فیلم کلکته”، جایزه خود در این جشنواره را به زنان و مردان ایران تقدیم کرد.

حسن‌زاده که در این رقابت برنده جایزه ویژه هیات داوران شد گفت، تندیس خود را به زنان و مردان ایران تقدیم می‌کند که “برای حق زندگی کردن می‌جنگند و نه چیز دیگری.”

این فیلمساز زن در صفحه اینستاگرامش ضمن اعلام این خبر نوشت: «پیروزی نهایی از آن مردم سربلند ایران است.»

‌‌فیلم “روحن، شکوه خاموش” ساخته ناهید حسن‌زاده برنده جایزه ویژه هیات داوران بیست و هشتمین دوره از جشنواره بین‌المللی کلکته شد.

دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا