زحمتکشان

فقط کاریکاتوری از تعرفه‌گذاری!

شریفی مقدم گفت: این طرح به اصطلاح تعرفه‌گذاری نه مبنای کارشناسی دارد و نه بر اساس عدالت تنظیم شده؛ بودجه‌ای داشته‌اند و آن را به نسبت تخت‌ها و تعداد پرستاران شاغل قسمت کرده‌اند بدون اینکه نگاه کارشناسی به ماجرا داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریفی مقدم (دبیرکل خانه پرستار) در ارتباط با تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تدوین آن گفت: از سال گذشته قبل از آذرماه، این طرح نسنجیده را آماده کرده بودند و قصد داشتند آن را به جامعه‌ی پرستاری کشور تحمیل کنند آنهم بدون مشارکت نمایندگان واقعی و دلسوز پرستاران. یکسال پیش از ما دعوت کردند و طرح را مقابل ما گذاشتند من آنجا پرسیدم مبنای محاسبات و تدوین چیست؛ مثلاً ۶k را از کجا آورده‌اید که پاسخی نداشتند بدهند.

به گفته‌ی وی، این طرح به اصطلاح تعرفه‌گذاری نه مبنای کارشناسی دارد و نه بر اساس عدالت تنظیم شده؛ بودجه‌ای داشته‌اند و آن را به نسبت تخت‌ها و تعداد پرستاران شاغل قسمت کرده‌اند بدون اینکه نگاه کارشناسی به ماجرا داشته باشند.

شریفی مقدم اضافه می‌کند: این طرح غیرقانونی‌ست چراکه قانونگزار الزامات دیگری برای تعرفه‌گذاری پرستاران مشخص کرده که در طرح فعلی به هیچ‌وجه این الزامات رعایت نشده است.

او با بیان اینکه «آنچه اجرا شده فقط کاریکاتوری از تعرفه‌گذاری‌ست» می‌گوید: فقط شوی اجرای تعرفه‌گذاری را روی صحنه آوردند بدون اینکه تعرفه‌گذاری واقعی اجرایی شده باشد، آنچه دیدیم فقط یک نمایش بود؛ ما از سال قبل بارها نسبت به این موضوع هشدار دادیم اما متاسفانه این هشدارها و انتقادات را جدی نگرفتند و بازهم کار خودشان را کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا