بین‌المللی

اعتصاب یک هفته‌ای پزشکان در فرانسه

پزشکان عمومی و متخصص‌های صاحب مطب خصوصی در فرانسه، از روز دوشنبه به مدت یک هفته دست به اعتصاب زده‌ و خواستار دریافت هزینه‌های دو برابری برای پذیرش بیماران شدند.

به گزارش ایرنا، اسپوتنیک نوشت، پزشکان در فرانسه از همکاران خود خواسته‌اند که مطب‌هایشان را از روز دوشنبه تعطیل کنند آن‌ها خواهان افزایش ۲ برابری هزینه پذیرش بیمار از ۲۵ یورو به ۵۰ یورو و همچنین شرایط کاری بهتر شده‌اند.

پس از اعتصاب سراسری پزشکان فرانسه در اواسط آذر، این دومین اعتراض این صنف در یک ماه گذشته در این کشور اروپای غربی محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، این اعتصاب توسط انجمن پزشکان برای فردا (Medecins pour Demain) و همچنین اتحادیه‌های کارگری SML (Syndicat des Medecins) سازماندهی شده است.

در این گزارش آمده است که پزشکان از شلوغی بیمارستان‌ها در بحبوحه اپیدمی‌های مداوم آنفلوانزا، کرونا و برونشیولیت در کشور شکایت دارند.

فلورانس لاپیکا، یک پزشک عمومی در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت: “اپیدمی‌ها وجود دارد، اما بیماران مزمن نیز وجود دارند. امروز ما دیگر توانایی مدیریت بیماران خود، چه نوزادان و چه افراد مسن را نداریم. ما لیست‌های انتظار زیادی برای مشاوره داریم. ”

اسپوتنیک، این اعتصاب به اندازه اقدامات ۱ و ۲ دسامبر، زمانی که ۳۰ درصد از مطب‌ها تعطیل شدند، نخواهد بود، اما طبق گزارش‌ها، متخصصان صنعت پزشکی فرانسه در حال تدارک یک اقدام بزرگ سراسری در ۵ ژانویه (۱۵ دی) هستند.

تابستان امسال نیز اعتصاب‌ کارکنان پزشکی در سراسر فرانسه به منظور درخواست افزایش دستمزد و ابراز نارضایتی از سیاست‌های مراقبت‌های بهداشتی مقامات برگزار شد.

اتحادیه‌های کارگری قبلاً خاطرنشان کردند که فرانسه با بحران مراقبت‌های بهداشتی مواجه است و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در سه سال گذشته تلاش کرده‌اند توجه‌ها را به وضعیت اسفناک بیمارستان‌های دولتی، موسسات پزشکی و اجتماعی جلب کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا