دیدگاه‌ها

مراسم چهلم کیان پیرفلک با شعار: تجاوز توی زندان، این هم بود توی قرآن-…؟ برگزار شد

ا- آشنا

در ادامه جنبش، در کنار شعار مرگ بر دیکتاتور شعارهای دیگری از سوی معترضان به حکومت داده شده است که هم  مضمون و درونمایه سیاسی دارد و هم مطالبات صنفی اقشار و طبقات اجتماعی مانند  کارگران، معلمان، دانشجو یان و دیگر اقشار جامعه را بازنموده و دربرمی گیرد.

مراسم چهلم کیان پیرفلک با ۲ شعار

چه با حجاب چه بی‌جاب می‌ریم به‌سوی انقلاب و

-تجاوز توی زندان، این هم بود توی قرآن-…؟ برگزار شد.

در جریان جنبش اعتراضی مردم در طول ۱۰۰ روز گذشته شعارهای متعددی بصورت خود جوش اما با بصرت وآگاهانه از سوی معترضان به حکومت در میادین و خیابانها و در برگزاری مراسم چهلم شهدا وجانباختگان، فضای جامعه را متاثر کرد و در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، جهانی شد.یکی از مهمترین شعارهایی که برگرفته از مضمون دادخواهی مردم در برابر سرکوب و کشتار گزمه ها‌ و آتش به اختیاران حکومت بود، شعار- مرگ بر

دیکتاتور- بود.

در طول ماههای گذشته هر چه جنبش مطالباتی مردم گسترش پیدا می کرد رژیم بیشتر به ابزار سرکوب و فشار و کشتار رو آورد و افزار گسیخته رویکرد فاشیستی را تشدید کرد، در نتیجه -شعار  مرگ بر دیکتاتور- رفته رفته فراگیر شد و در تمام سطوح جامعه و بویژه فضای دانشگاهها را آکنده کرد. یکی از دلایل اصلی فراگیر شدن مرگ بر دیکتاتور، روش و شیوه برخورد متداول خامنه ای با جنبش  مطالباتی مردم است. خامنه ای در طول رهبری خودخواسته، مبتلا به بیماری روحیِ خودشیفتگیِ مزمن و تکبرِ کاذب شده و از این رو هیچگاه گوش شنوایی در برابر خواسته های مردمی نداشته. او همواره از جایگاه فراقانونی و متوهم از نمایندگی خدا بر زمین که بر آن تکیه زده، همه ابزارها را در خدمت خود قرار داده است و با مشت آهنین به استقبال مردم رفته است، در این وهم خوابگونه گویی این مردم هستند که در جهل و ناآگاهی بسر می برند و گمراه شدند و او وظیفه هدایت شان را عهده دار است تا با زندان و داغ و درفش و کشتار بندگان گمراه را به صراط مستقیم هدایت کند. تا به آنجا که او در یکی از سخنرانیهای  خود با صراحت ازمزدورانش خواستار آتش به اختیار شد. البته قبل از این فرمان هم با اراده ایشان، بسیاری از فعالین سیاسی، مدنی، فرهنگی در زندانها بدست زندانبانان و جلادانش جان باختند و تراژدی اندوهبار قتلهای زنجیره ای نیز در  راستای خدایگونگی دیکتاتور انجام گرفت.

در ادامه جنبش، در کنار شعار مرگ بر دیکتاتور شعارهای دیگری از سوی معترضان به حکومت داده شده است که هم  مضمون و درونمایه سیاسی دارد و هم مطالبات صنفی اقشار و طبقات اجتماعی مانند  کارگران، معلمان، دانشجو یان و دیگر اقشار جامعه را بازنموده و دربرمی گیرد.

شعار محوری؛  زن-زندگی -آزادی،  و شعارهای آزادی- آزادی- آزادی،  امسال سال خونه سید علی سرنگونه ، مرگ بر خامنه ای، می کشم، می کشم هر که خواهرم کشت،  هیز تویی هرزه تویی زن آزاده منم و… شعارهایی هستند که از دل جنبش اعتراضی سرریز کرد و عموما در تداومِ بستر جنبش مردمی در بیشتر شهرها سر داده شد.

در همین راستا روز سه شنبه ۶ام  تیر ماه در مراسم چهلم کیان  پیرفلک دو شعار دیگر از سوی سوگواران بر مزار کودک کشته شده به دست مزدوران داده شد. شعار؛ چه با حجاب چه بی حجاب میریم به سوی انقلاب،  و شعار -تجاوز توی زندان، این هم بود توی قران-، که هر دو شعار برخواسته  از اقدام ضد مردمی رژیم بر ضد جنبش مردمی و نیز رفتارحیوانی زندانبانان با دختران دربند را منعکس میکند. بی گمان هر شعاری که از درون جنبش تبلور میابد و در جامعه بازتاب داده می شود نشانه ای از واکنش مردم به اقدامات سرکوبگرانه رژیم است.

ا- آشنا  ۶ دی ماه ۱۴۰۱

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا