حقوق بشر

جوانرود؛ برهان الیاسی بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر کشته شد

روز شنبه دهم دی‌ماه، یک معترض به نام “برهان الیاسی” فرزند یاسین در جریان اعتراضات جوانرود بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر جان خود را از دست داد.

این معترض ٢٢ ساله بر اثر اصابت گلوله جنگی در جریان اعتراضات جانباخته و پیکر او با حضور گسترده مردم در آرامستان “حسن گایر” جوانرود به خاک سپرده شد.

همچنین بیش از ١٠ معترض از جمله یک کودک در جریان اعتراضات جوانرود بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر زخمی و بیمارستان این شهر به خون نیاز دارد.

امروز شنبه دهم دی‌ماه، همزمان با چهلم هفت تن از جان‌باختگان اعتراضات جوانرود، نیروهای سرکوبگر آرامستان این شهر را محاصره و مانع برگزاری مراسم چهلم این جانباختگان شدند.

نیروهای سرکوبگر با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و جنگی و پرتاب گاز اشک‌آور به سوی معترضان، با آنان درگیر شدند و معترضان شعارهایی اعتراضی از قبیل “مرگ بر دیکتاتور” و “مرگ بر خامنه‌ای” را سردادند.

پس از ممانعت از برگزاری مراسم چهلم هفت تن از جانباختگان جوانرود، معترضان به خیابان‌ها آمدند که نیروهای سرکوبگر با گلوله‌ای جنگی معترضان را مورد شلیک مستقیم قرار دادند.

تا لحظه انتشار این خبر، خیابان‌های جوانرود صحنه اعتراضات گسترده و درگیری شدید میان نیروهای سرکوبگر و معترضان می‌باشند.

در جریان اعتراضات بیست و نهم و سی‌ام آبان‌ماه جوانرود، هفت شهروند به نام‌های عرفان کاکایی، بهاءالدین ویسی، جوهر فتاحی، جمال اعظمی، تحسین میری، اسماعیل گل‌ عنبر و مسعود تیموری بر اثر شلیک نیروهای سرکوبگر جان خود را از دست دادند.

کُردپا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا