حقوق بشر

صدور کیفرخواست ۳ شهروند از جمله یک نوجوان در اهر

کیفرخواست صالح ملاعباسی، حمیرا ترابی و الماس بزاز قدیم، نوجوان ۱۵ ساله توسط شعبه سوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهر، صادر شد.

خبرگزاری هرانا – بر اساس این کیفرخواست که توسط شعبه سوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اهر، صادر شده است. قرار جلب به دادرسی صالح ملاعباسی از بابت اتهامات “تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیتی کشور، تبلیغ علیه نظام اسلامی، اهانت به رهبری، اهانت به دین اسلام، همکاری با دول خارجی متخاصم جمهوری اسلامی (غیر محاربه) و نشر اکاذیب از طریق فضای مجازی به قصد تشویق اذهان عمومی“ ، حمیرا ترابی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام اسلامی، توهین به رهبری، با انتشاری مطلبی در گروه واتساپ“ و الماس بزاز قدیم از بابت اتهام “توهین به بنیان گذار جمهوری اسلامی“ صادر و پرونده آقای ملاعباسی و خانم ترابی به دادگاه کفری دو و دادگاه انقلاب اهر ارجاع داده شد. همچنین پرونده الماس بزاز قدیم به شعبه ۱۰۱ کیفری دو اهر ارجاع شد.

این شهروندان همگی با صدور قرارهای وثیقه و کفالت آزاد به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده اند.

صالح ملاعباسی پیشتر در تاریخ ۱۷ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در اهر بازداشت و به زندان تبریز منتقل شده بود. وی پیشتر از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

صالح ملاعباسی فرزند حسین، ۴۶ ساله، حمیرا ترابی، ۵۱ ساله و الماس بزاز قدیم، فرزند افشین، دانش آموز، ۱۵ ساله و همگی شهروندان ساکن اهر هستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا