حقوق بشر

ندامتگاه مرکزی کرج؛ اجرای حکم اعدام ۲ زندانی همزمان با انتقال ۴ تن دیگر به سلول انفرادی

سحرگاه امروز دوشنبه ۱۲ دی‌ ماه، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد. همزمان چهار زندانی دیگر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند.

خبرگزاری هرانا – هویت این زندانیان “احمد بچاقچی، شهروند بلوچ و عزیزبگ حسینی، اهل لرستان” توسط هرانا احراز شده است. همزمان امروز چهار زندانی دیگر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند.

زندانیان اعدام شده روز شنبه ۱۰ دی‌ ماه به همراه دو تن دیگر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده بودند. دو نفر دیگر کماکان در انفرادی ندامتگاه مرکزی کرج بسر میبرند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌ های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۷ اکتبر ۲۰۲۲، حداقل ۵۲۸ نفر در نقاط مختلف ایران به شیوه حلق آویز اعدام شدند، که این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۹۸ درصد افزایش داشته است. صدور و اجرای حکم اعدام شهروندان در ایران، در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از متهمان از دسترسی به یک روند عادلانه‌ دادرسی محروم‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا