بین‌المللی

موافقان بریگزیت پشیمانند

براساس نتایج یک نظرسنجی جدید، تنها یک سوم از افرادی که در سال ۲۰۱۶ میلادی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رای داده بودند، اکنون معتقدند که بریگزیت موفقیت‌آمیز بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از ال‌بی‌سی، نظرسنجی جدید پایگاه یوگاو برای مجله تایمز دو سال پس از توافق تجاری بریگزیت نشان داد که ۴۱ درصد از رای‌دهندگانی که به بریگزیت رای مثبت داده بودند اکنون فکر می‌کنند که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدتر از چیزی بود که در زمان رفراندوم فکرش را می‌کردند.

یک چهارم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که بریگزیت به جایگاه انگلیس در جهان لطمه زده، ۳۴ درصد گفتند که بریگزیت تاثیر منفی بر اقتصاد داشته و ۴۱ درصد گفتند که بریگزیت برای کنترل مهاجرت بد بوده است.

تعداد بیشتری از افرادی که رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داده بودند، اکنون موافق داشتن روابط نزدیک‌تر با اتحادیه اروپا از جمله الحاق مجدد احتمالی به این بلوک هستند.

اما با این وجود و در حالی که تنها ۲۰ درصد فکر می‌کنند که بریگزیت ایده خوبی بوده، کمتر از نیمی از کل رای‌دهندگان یعنی ۴۷ درصد از رای رفراندوم بریگزیت برمی‌گردند.

این نظرسنجی که افزایش نارضایتی از بریگزیت را در بین رای‌دهندگان موافق و مخالف بریگزیت نشان می‌دهد، نخستین بررسی مفصل پایگاه یوگاو درباره نظر مردم نسبت به بریگزیت از زمان پایان پاندمی کروناست.

حدود ۴۴ درصد از کل رای‌دهندگان معتقدند که بریگزیت تاثیر منفی بر کسب و کار و اقتصاد انگلیس داشته و ۴۸ درصد معتقدند بریگزیت به توانایی انگلیس برای کنترل مهاجرت لطمه زده است.

به طور کلی تنها ۱۵ درصد از رای‌دهندگان معتقدند که بریگزیت یک موفقیت بوده و ۵۳ درصد آن را یک شکست تلقی می‌کنند. حدود ۳۴ درصد از رای‌دهندگان به بریگزیت معتقدند این توافق یک موفقیت بوده در حالی که ۱۹ درصد می‌گویند بریگزیت یک شکست بوده است.

جان کورتیس، مامور نظرسنجی گفت، تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۶ میلادی به خروج از اتحادیه اروپا رای داده بودند به خاطر سن بالا در حال کاهش است و با افراد جوان‌تر که عمدتا فکر می‌کنند بریگزیت یک ایده بد بوده، جایگزین می‌شوند.

وی به مجله تایمز گفت:‌ اگر محافظه‌کاران نتوانند رای‌دهندگان میانسال را متقاعد کنند که بریگزیت ایده خوبی بوده است، پس این ایده با تغییر رای‌دهندگان از بین خواهد رفت. تعداد محدودی رای‌دهنده زیر ۲۴ سال وجود دارد که فکر می کند بریگزیت ایده خوبی بود.

ایان دانکن اسمیت، یکی از نمایندگان حزب توری و یکی از طرفداران برجسته بریگزیت گفت، این نتایج نشان می‌دهد که دولت باید برای بهره بردن از بریگزیت اقدامات بیشتری انجام دهد.

وی افزود: از اینکه رای‌دهندگان به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اکنون ناراضی هستند، به هیچ عنوان متعجب نشدم. من نیز به شدت ناراضی هستم. بوریس جانسون، نخست وزیر سابق انگلیس به کمتر از آنچه که باید در این توافق تجاری انجام می‌شد، رضایت داد و سپس کاری را که باید برای اصلاح اقتصاد به منظور سود بردن از بریگزیت انجام می‌داد، انجام نداد. ما باید چهره اقتصاد را تغییر دهیم تا انگلیس را به کشوری رقابتی‌تر تبدیل کنیم اما متاسفانه هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا