جوانان

اعتراض های مردمی در نظرات واپسگرایانه خامنه ای و دیگر میراث دارا و میراث خواران خمینی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی بیت رهبری» صبح امروز چهارشنبه، علی خامنه ای در دیدار با تنی چند از زنان سخنانی را بیان کرد که در قرن بیست و یکم،نشان از واپسگرایانه و قرون وسطایی دارد….

روشن است که برگزاری این گردهمایی و سخنانی که خامنه ای در آن مطرح کرده است مستقیما به دلیل هراس حکومت اسلامی نسبت به اعتراض های گسترده اخیر حول شعار «زن، زندگی ، آزادی» است. هدف ولی فقیه در این دیدار توضیح در مورد”نگاه اسلام سیاسی” به «زن» در عرصه‌های «جنسیتی – حقوقی و تکالیف – مسئولیت پذیری فردی و خانوادگی- و نقش و تکالیف اجتماعی»”است.

طبق روال معمول یکی از محورهای اصلی سخنان خامنه ای تاکید مکرر بر “نگاه لذت‌جویانه به زن” در کشورهای غربی و نشان دادن اشتباه در نظریات هگل و مارکسیست ها در مورد «زن» بود!

برخی از سخنان بی سر و ته و پوچ «نمایندۀ خدا بر زمین» در چارچوب “نگاه حکومت اسلامی” نسبت به مسئلۀ زنان در جمهوری اسلامی از جهاتی قابل توجه اند زیرا که نشانگر هراس، سردرگمی و بن بست نظری-عملی در تفکرات واپسگرایانۀ راس قدرت حکومت اسلامی نسبت به زنان و ناآگاهی کارگزاران جمهوری اسلامی نسبت به درجه رشد جامعۀ ایران و جهان است:

“ضعف حجاب، کار درستی نیست اما موجب نمی‌شود آن فرد را از دایره دین و انقلاب خارج بدانیم همه ما هم نقص‌هایی داریم که باید تا حد امکان آنها را برطرف کنیم”.

“پیشنهاد استفاده از زنان فرهیخته، دانشمند، فرزانه و مجرّب در رده‌های گوناگون تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور، موضوع مهمی است که ذهن من را نیز مدتها است مشغول کرده و ان‌شاءالله برای آن راه حلی خواهیم یافت“. این سخنان در حالی مطرح می شود که چهل و چهار سال است که حقوق انسانی زنان میهن ما از سوی رژیم “ولایی” و در راس آن علی خامنه ای لگدمال می شود.

“حجاب بی‌تردید یک ضرورت شرعی و خدشه‌ناپذیر است اما این ضرورت خدشه‌ناپذیر نباید موجب شود کسانی که به صورت کامل حجاب را رعایت نمی‌کنند به بی‌دینی یا ضدانقلابی متهم شوند”.

“موضع جمهوری اسلامی در قبال مدعیان ریاکار غربی در مقوله زن، مطالبه‌گری و هجوم است زیرا غرب متجدد و فرهنگ منحط غربی در این زمینه واقعاً مقصر است و در حق حیثیت و کرامت زن، جنایت کرده است که امیدواریم دیدگاه های اسلام با تبیین و تکرار مناسب از زبان و قلم نخبگان و فرهنگیان زن، حتی در افکار عمومی غرب اثر بگذارد”. باید از علی خامنه ای پرسید در مجموعه ای از کشورهای غربی که مورد نفرین سماست چند تن از زنان شان در زندان ها هستند و چند در صد زنان زندانیان میهن ما را تشکیل می دهند؟

خامنه ای گره در کار بینایی می اندازد و می گوید: “در ارزش‌گذاری اسلامی و انسانی، ‌هیچ تفاوتی میان جنس زن و مرد نیست”.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، تولد ۲۹۳ کودک از مادرانی با ‌سنی کم‌تر از ۱۵ سال و یک کودک از پدری با سنی کمتر از ۱۵ سال نیز در بهار سال ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است. همچنین، تولد ۱۵هزار و ۳۵۵ کودک از مادران و ۶۷۴ کودک نیز از پدران ۱۵ تا ۱۹ ساله در همین بازهٔ زمانی ثبت شده است.

آمارهایی که مراجع رسمی در خصوص ازدواج دختران و پسران زیر ۱۵ سال اعلام می‌کنند فقط آمار ثبت شدهٔ اداره‌های ثبت و احوال را شامل می‌شود. بسیاری از ازدواج‌های دختران زیر ۱۵ سال هرگز ثبت رسمی نمی‌شود. بخشی از این ازدواج‌ها در منطقه‌هایی که اهالی‌شان “بدون شناسنامه”‌اند صورت می‌گیرد. بسیاری از این ازدواج‌ها به‌صورت صیغه‌ای بنابر فقه سنتی انجام می‌گیرند.

او در ادامه می گوید:“تفاوت‌هایی در طبیعت زنانه و مردانه وجود دارد که در مسئولیت پذیری فردی در خانه و اجتماع اثرگذار است و طبعاً زن یا مرد نباید برخلاف این طبیعت رفتار کند”.

“برخلاف نظام عمیقاً مردسالار سرمایه‌داری غربی، در اسلام هم زن و هم مرد در مسائلی، برجسته و برخوردار از امتیازات قانونی، فکری، نظری و عملی هستند اما غربی‌ها به دروغ، مردسالاری ذاتی خود را به اسلام نسبت می دهند”.

«عرصه کار» و «نگاه لذت‌جویانه به زن» دو سوءاستفاده اساسی غرب از زن است….. هدف اصلی مطرح شدن مسئله آزادی زنان در غرب، کشاندن آنها از خانه به کارخانه بود تا از زنان به عنوان نیروی کار ارزان استفاده شود.

“با استفاده از ارتباطات مجازی، نگاه اسلام به مسئله زن و مرد را در قالب گزاره‌های کوتاه و گویا و ابتکارهایی مانند هشتگ‌سازی‌، تنظیم و به تشنگان این حقایق بخصوص در کشورهای اسلامی عرضه کنید”.

“تشکیل خانواده بر اساس یک قانون عام در آفرینش یعنی قانون زوجیت است، این نگاه در نقطه مقابل تضاد هگلی و مارکسیستی است که می‌گوید حرکت ناشی از تضاد است چرا که در منطق اسلام، حرکت از جمله ادامه نسل برخاسته از زوجیت و همراهی است که این نظریه نیاز به کار جدی و اساسی دارد”.

“البته خانه‌داری به معنی خانه‌نشینی و پرهیز از تدریس، مجاهدت و فعالیتهای سیاسی و اجتماعی نیست بلکه یعنی زن هر کار دیگری که ذیل اصالت خانه‌داری امکان و به آن علاقه داشت، بتواند انجام دهد”.

“بهترین تبلیغ برای حجاب این است که دختر ورزشکار ما قهرمان می‌شود و پرچم کشورش را در مقابل دوربین‌های بین‌المللی بالا می برد آن هم در حالی که با حجاب بر روی سکوی قهرمانی ایستاده است”.

“گاهی مردان با تکیه به توان جسمی خود به زنان ظلم می‌کنند که در این موارد برای حفظ خانواده قوانین مربوط به خانواده باید آنچنان محکم و قوی و حامی طرف مظلوم باشد که مرد قادر به ظلم کردن به زن نباشد، البته مواردی نیز وجود دارد که زن ظلم می‌کند که اندک و محدود است”.

جمهوری اسلامی ایران با تصویب قانون‌هایی زن‌ستیزانه در پوشش “شرع” (ازجمله رواج کودک‌همسری) و ترویج آن‌ها به‌وسیلهٔ نظارت انواع نهادهای سرکوب و گشت‌ها و نهی از منکرها سیاست اصولی‌اش در ستیز با دستاوردهای مبارزات سالیان متمادی زنان را اجرا می‌کند. محدود کردن زنان در چهاردیواری خانه و آشپزخانه و افزودن بر جمعیت و محروم ساختن آنان از حضور و شرکت فعال در زندگی اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی کشور هدف رژیم از آغاز بوده است. در جمهوری اسلامی ایران هیچ نهاد و قانونی از دختربچه‌ها در برابر افتادن آنان به‌ورطهٔ کودک‌همسری دفاع نمی‌کند. اقدام تبهکارانهٔ کاهش سن ازدواج و زناشویی دختربچه‌ها در جمهوری اسلامی با زدن مُهر”‌شرع و قانون” بر آن تأیید می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا