بین‌المللی

تظاهرات علیه نتانیاهو در تل آویو + فیلم

منابع رسانه‌ای گزارش دادند که هزاران اسرائیلی عصر شنبه علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر جدید اسرائیل و اعضای تندرو کابینه وی در تل‌آویو تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا، تظاهر کنندگان با دردست داشتن پارچه نوشته‌های با تصویر نتانیاهو علیه کابینه راست‌گرا شعار دادند.

تظاهرکنندگان که در میدان «هبیما» در مرکز تل‌آویو گردهم آمده بودند، علیه تبعیض میان اسراییلی‌ها نیز شعار سردادند.

رادیو ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که هزاران اسرائیلی در شهر تل آویو علیه دولت راست‌گرا و تندرو بنیامین نتانیاهو دست به تظاهرات زدند.

شماری از اعضای کنست از جمله گادی آیزنکوت، نعما لازیمی، ایمن عوده و برخی نمایندگان دیگر نیز در این تظاهرات شرکت کردند.

پیشتر نیز تنها ساعاتی پس از رأی اعتماد کنست به دولت افراطی بنیامین نتانیاهو هزاران تن از ساکنان سرزمین‌های اشغالی علیه کابینه رادیکال بی بی دست به تظاهرات زده بودند.

شبکه هفت اسرائیل در این باره گزارش داده بود که هزاران تن از اسرائیلی‌ها علیه دولت راستگرا و افراطی نتانیاهو در تل آویو دست به اعتراض زدند.

به عقیده تحلیلگران سیاسی، حضور راست افراطی و احزاب دینی اسرائیل و حریدی در قدرت از یک سو موجب تشدید بحران و شکاف‌های داخلی می‌شود و ائتلاف حاکم به ریاست نتانیاهو رویکرد و سیاست‌های بسیار افراطی و فاشیستی را علیه فلسطینی‌ها در داخل سرزمین‌های اشغالی و در کرانه باختری و بیت‌المقدس و نوار غزه در پیش می‌گیرد و از سوی دیگر به افزایش تنش‌ها در منطقه منجر می‌شود.

تعیین چهره‌های بسیار افراطی و تندرو از جمله «ایتامار بن گویر» به عنوان وزیر امنیت داخلی در کابینه اسرائیل صدای صهیونیست‌ها را هم درآورده است. آنها بن گویر را جزئی از «اراذل و اوباش آشوبگر» و خطری برای این رژیم قلمداد می‌کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا