حقوق بشر

ربوده شدن و بی‌خبری از سرنوشت محسن سهرابی، پزشک اهل بوکان در سنندج

محسن سهرابی، پزشک و ورزشکار اهل بوکان و شاغل در بیمارستان کوثر سنندج، توسط نیروهای حکومتی ربوده شده و وضعیت وی تاکنون نامعلوم است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز یکشنبه ١١ دی ماه ١۴٠١ (١ ژانویه ٢٠٢٣) محسن سهرابی، اهل بوکان بعد از خروج از بیمارستان کوثر سنندج در پایان شیفت کاری، مورد ربایش نیروهای حکومتی قرار گرفت.

ربوده شدن این پزشک توسط نیروهای حکومتی در حالی است که نهادهای امنیتی در روز شنبه ١٠ دی ماه، با این شهروند تماس گرفته و وی را احضار کرده بودند.

به گفته یک منبع مطلع، نیروهای اداره اطلاعات پس از ربودن محسن سهرابی به منزل وی در سنندج هجوم برده و اقدام به تفتیش منزلش نموده‌اند.

قابل ذکر است، حراست بیمارستان کوثر سنندج، در مدت اخیر تعهدی کتبی از این پزشک اخذ کرده و از سوی دیگر بارها توسط نهادهای حکومتی به صورت تلفنی تهدید شده بود.

محسن سهرابی که در در رشته ورزشی وزنه‌برداری نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد و عناوینی در سطح مسابقات کشوری به دست آورده، از موسسان هیئت خیریه تیشک مهر کودکان سنندج است.

با گذشت نزدیک به یک هفته از ربوده شدن این شهروند، اطلاعی از سرنوشت و محل نگهداری وی در دسترس قرار نگرفته و نهادهای حکومتی مراجعه خانواده را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا