حقوق بشر

اعتصاب در زندان؛ برخورد با خانواده و بازداشت آرمان مدرسی

روز یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱، خانواده الهام مدرسی، زندانی معترضی که از جند روز قبل در زندان کچویی ورامین اعتصاب غذا کرده است برای پیگیری وضعیت وی مقابل این زندان حاضر شدند، مسئولین زندان نه تنها پاسخگوی نگرانی این خانواده نشدند بلکه اقدام به بازداشت برادر الهام مدرسی و انتقال وی به کلانتری کردند.

خبرگزاری هرانا – در اثنای همین برخورد، آرمان مدرسی برادر الهام مدرسی شهروند محبوس در زندان، توسط نیروهای انتظامی در مقابل زندان کچویی کرج بازداشت شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده مدرسی به هرانا گفت: “برادر و مادر الهام مدرسی جهت پیگیری وضعیت الهام که از زمان اعتصاب از برقراری تماس با خانواده خود نیز محروم شده، به زندان کچویی کرج مراجعه کردند. نیروهای انتظامی در محل به جای پاسخگویی به نگرانی های این خانواده، برادر وی -آرمان مدرسی- را بازداشت و برای چند ساعت در کلانتری ۱۶ کرج نگهداری کردند.”

لازم به یادآوری است الهام مدرسی از روز دوشنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۱، در اعتراض به تداوم بازداشت، انتساب اتهامات واهی و عدم رسیدگی به وضعیت سلامتی خود، در زندان کچویی کرج دست به اعتصاب غذا زده است.

کوتاه مدتی پس از آغاز اعتصاب، ارتباط خانم مدرسی با خانواده خود قطع شده، وضعیتی که افزایش نگرانی خانواده وی را به همراه داشته است.

الهام مدرسی در تاریخ ۱۱ آبان ماه در منزل شخصی خود واقع در فردیس کرج بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا