حقوق بشر

گروگانگیری یک کودک توسط نیروهای حکومتی در آبدانان

امیر رضا موسویان‌زاده، کودک ١۶ ساله اهل آبدانان مدت نزدیک به دو ماه گذشته را به عنوان گروگان در ازای تحویل بردار بزرگترش امیرحسین موسویان زاده در بازداشت غیر قانونی به سر می‌برد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، امیر رضا موسویان‌زاده، کودک به گروگان گرفته شده اهل آبدانان، از زمان بازداشت در زندان ایلام در بلاتکلیفی حقوقی به سر می‌برد.

به گفته منابع مطلع از آبدانان، مقامات امنیتی-قضایی در پاسخ به پیگری خانواده امیر رضا موسویان‌زاده تاکید کرده‌اند که تا تحویل امیرحسین موسویان‌زاده، دیگر عضو این خانواده، بازداشت این کودک تداوم خواهد شد.

امیرحسین موسویان‌زاده، پس از بازداشت در ٢٨ آبان ماه ١۴٠١، با اعتراض و درخواست کتبی شماری از شهروندان آبدانان، آزاد شده بود.

گفته می‌شود که مقامات امنیتی با پیوست کردن یک متن ساختگی به درخواست کتبی این شهروندان مبادرت به طرح سناریوی امنیتی سنگین علیه امیرحسین موسویان‌زاده کرده و اتهام محاربه را پیش کشیده‌اند. وی از زمان آزادی موقت به فوریت مجددا تحت تعقیب قرار گرفته است.

امیر رضا موسویان‌زاده (برادر کوچکتر)، روز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱، توسط نیروهای حکومتی به گروگان گرفته شده از آن زمان تاکنون به صورت غیر قانونی در بازداشتگاه نگهداری می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا