حقوق بشر

پذیرش درخواست اعاده دادرسی آرش کیخسروی، وکیل دادگستری در دیوان عالی کشور

درخواست اعاده دادرسی پرونده “دادخواهان سلامت” آرش کیخسروی، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین، از سوی شعبه ۹ دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده وی به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

آزیتا کیخسروی خواهر این وکیل دادگستری اعلام کرد: “اعاده دادرسی آقای کیخسروی در پرونده دادخواهان سلامت از سوی شعبه ۹ دیوان عالی پذیرفته شد و به شعبه هم عرض ارجاع شد. علاوه براین، در حکم اشاره شده قصد طرح شکایت و دادخواهی مطابق اصل ۳۴ قانون اساسی جرم نیست. از این رو برای پرونده و اتهام جدید قرار وثیقه صادر شده است.”

آرش کیخسروی پیشتر در تاریخ ۲۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۲۳ مردادماه سال گذشته، آقای کیخسروی به همراه ۸ تن دیگر از وکلای دادگستری در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شدند. وی نهایتا در تاریخ ۴ دیماه ۱۴۰۰، با تودیع قرار وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

در تاریخ ۵ آبان ماه ۱۴۰۰، آرش کیخسروی در پرونده موسوم به “دادخواهان سلامت” توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به اتهام «تشکیل گروه معاند نظام به هدف برهم زدن امنیت و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به دو سال حبس، یک سال محرومیت از وکالت و یک سال محرومیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بود. نهایتا این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا