حقوق بشر

صدور حکم ۶۴ سال و ۹ ماه حبس برای هفت نفر از بازداشت شدگان مقاومت مردمی پیرانشهر

علی بخشودی، احسان گلابی، محمد ابراهیمی، هیوا محمودی، اسماعیل تجلا، آرام خالدی نسب و علیرضا محمدی ارشد، شهروندان اهل پیرانشهر که در جریان مقاومت مردمی اخیر بازداشت شده بودند، توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ٢ این شهرستان به حبس محکوم شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، علی بخشوری ۳۹ ساله احسان گلابی ۲۰ ساله و محمد ابراهیمی ارشد ۲۹ ساله از بابت اتهام “عضویت در حزب دمکرات” بە ۵ سال حبس، “اجتماع  وتبانی علیه امنیت کشور” بە ۵ سال حبس، “تبلیغ علیه نظام” بە ١ سال حبس و “فیلم‌برداری از اماکن دولتی” بە ۳ سال حبس و مجموعاً هر کدام به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند که بر طبق قانون تجمیع احکام حکم اشد یعنی ۵ سال حبس آن قابل اجرا است.

برطبق سندی که در اختیار هه‌نگاو قرار گرفته است هر یک از اسماعیل تجلا ۲۲ ساله آرام خالدی‌ نسب ۲۳ ساله و علیرضا محمدی ارشد ۲۲ ساله نیز از بابت اتهامات “عضویت در حزب دمکرات” به ۳۲ ماه حبس، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به تحمل ۳ سال و ۷ ماه حبس و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری و در مجموع هر کدام به به ۶ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شده‌اند که حکم ۳ سال و ۷ ماه حبس آن قابل اجرا می‌باشد.

همچنین هیوا محمودی ۳۲ ساله از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این هفت شهروند اهل روستای “پسوی” از توابع شهرستان پیرانشهر، در جریان مقاومت مردمی این شهر توسط نهادهای حکومتی بازداشت و پس از مدتی با وثیقه آزاد شده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا