حقوق بشر

حامد حیدری، قهرمان رشته پرس سینه جهان به حبس و شلاق محکوم شد

حامد حیدری، اهل خرم‌آباد و از بازداشت‌شدگان مقاومت مردمی این شهر، توسط دادگاه کیفری خرم‌آباد به اتهامات “اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و جنجال” و “تحریک به ارتکاب عمل خشونت‌آمیز در بستر فضای مجازی” به ١۵ ماه و دو روز حبس تعزیری و همچنین ۶٠ ضربه شلاق محکوم شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، ٧ ماه و ١۶ روز از حکم صادره برای این شهروند، از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و جنجال” بوده و ٧ ماه و ١۶ روز دیگر آن، از حیث اتهام “تحریک به ارتکاب عمل خشونت‌آمیز در بستر فضای مجازی” صادر شده است.

طبق آنچه به دست هه‌نگاو رسیده، حکم ۶٠ ضربه شلاق حامد حیدری، در خفا و در محوطه اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب خرم‌آباد به اجرا درمی‌آید.

طبق گزارش‌های پیشین هه‌نگاو، این ورزشکار اهل خرم‌آباد که مدال طلای پرس سینه مسابقات جهانی ۲۰۲۱ روسیه را در کارنامه خود دارد؛ طی مدت بازداشت متحمل فشار روانی و مزاحمت از سوی برخی زندانیان قرار گرفته بود.

حامد حیدری، روز دوشنبه ١١ مهر ۱۴۰۱، پس از ربوده شدن به همراه جمعی دیگر از معترضان در خیابان “جلال” خرم‌آباد، توسط اطلاعات سپاه تحت بازجویی قرار گرفت و پس از یک هفته به زندان مرکزی این شهر انتقال داده شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا