ورزشی

مدال طلای یخ نورد ایرانی در جام جهانی کره

ملی پوش یخ نوردی ایران در مسابقات جام جهانی کره جنوبی در بخش سرعت به مدال طلا دست یافت.

به گزارش ایسنا و با اعلام فدراسیون کوهنوردی، در جریان مسابقات یخنوردی جام جهانی که در چونگ‌سونگ کره جنوبی درحال برگزاری است، محسن بهشتی یخ نورد ایرانی به مدال طلا و عنوان قهرمانی ماده سرعت دست یافت. در این ماده ورزشکاران رومانی و مغولستان به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند.محسن بهشتی با مجموع زمان ۱۱.۵۳ بر روی دو مسیر (مسیر یک ۵.۸۴ – مسیر دو ۵.۶۹) در مرحله نیمه‌نهایی بهترین رکورد ادوار جام‌های جهانی یخنوردی را به ثبت رساند.

در بخش بانوان نیز شبنم اسدی موفق به کسب رتبه پنجم جام جهانی در ماده سرعت شد. او همچنین در ماده لید با کسب رتبه یازدهم جام جهانی موفق به کسب عنوان چهارم آسیا در این ماده شد.

محمدرضا صفدریان دیگر ملی پوش یخ نوردی ایران که در ماده لید به فینال جام جهانی راه یافته بود، در نهایت موفق به کسب عنوان چهارم شد.

به گزارش ایسنا، شهر چونگ‌سونگ کره جنوبی میزبان نخستین مرحله از مسابقات جام‌های جهانی یخ‌نوردی و هم‌چنین مسابقات قهرمانی قاره آسیا ۲۰۲۳ است.

در این رقابت‌ها ۹۰ ورزشکار از ۱۷ کشور جهان، از جمله سه ورزشکار از کشور ایران ‌حضور یافتند.

«محسن بهشتی» و «محمدرضا صفدریان» دارندگان مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این مسابقات حضور داشتند و در بخش زنان نیز «شبنم اسدی» به رقابت با حریفان پرداخت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا