حقوق بشر

طالبان یک نماینده زن مجلس سابق را کُشت! 

نزدیکان مرسل نبی زاده، عضو پیشین مجلس نمایندگان به رسانه‌ها تائید کرده‌اند که او شب گذشته با یکی از نزدیکانش در ناحیه ۱۲ در منطقه احمدشاه مینه در شهر کابل از سوی افراد مسلح به قتل رسیده است.

منابع دولت تروریستی طالبان در کابل هم با تائید این خبر گفته است که در این زمینه تحقیق را آغاز کرده‌ است! مرسل‌ نبی‌زاده، نماینده مردم کابل در دوره ۱۷ مجلس نمایندگان افغانستان بود که پس از اشغال این کشور توسط طالبان در کابل زندگی می‌کرد. در طی هفته‌های اخیر براساس گزارش‌ها سطح جرایم جنایی و حملات در کابل افزایش یافته است. مقامات دولت پیشین می‌گویند که نگران امنیت جان خود و خانواده‌هایشان‌ هستند. چند روز پیش هم دهها کارمند سابق وزارت خارجه در کابل در یک انفجار قتل عام شدند. برخی از منابع افغان، این ترورها را کار خود طالبان برای پاکسازی مقامات سابق می‌دانند.
هانا نویمان، نماینده پارلمان اروپا از آلمان می‌گوید از کشته شدن بی‌رحمانه مرسل نبی‌زاده، نماینده کابل در پارلمان پیشین افغانستان «غمگین و خشمگینم». نویمان در توییتی که عکسی از مرسل نبی‌زاده را نشر کرده، نوشته است «من غمگین و خشمگینم و می‌خواهم دنیا بداند! او در تاریکی کشته شد، اما طالبان نظام آپارتاید جنسیتی خود را در روشنایی کامل روز می‌سازد.»/بهارنیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا