اخبار

اعتصاب گستردۀ کارگران و کارمندان رسمی نفت

به دنبال فراخوان  شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت، از صبح امروز اعتصاب و تجمع دربسیاری از مراکز نفت و گاز آغاز شده است….

گزارش های انتشار یافته، از اعتصاب در واحدهای عملیاتی منطقه سیری در جنوب بندر لنگه، شرکت فلات قاره قشم، شرکت پالایش گاز فجرجم، شرکت نفت و گاز پارس، پالایشگاه نفت و گاز ایلام، پالایشگاه گاز ایلام، شرکت گاز استان فارس در شیراز، کارکنان رسمی نفت در اهواز، کارکنان رسمی شرکت نفت‌ و گاز چشمه‌خوش دهلران، کارکنان رسمی شرکت نفت‌ و گاز آغاجاری حکایت از آن دارد که این تجمع مطابق فراخوان از پیش اعلام شده برای برگزاری تجمع سراسری با محوریت شهرها و منطقه های عملیاتی و نفتی برگزار گردیده است.

کارکنان رسمی صنعت نفت خواستار اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، پرداخت بک‌پی مربوط به این قانون، حذف سقف حقوقی و پرداخت فوق‌العاده ویژه، حذف مالیات زیاد از حقوق‌ها، افزایش حقوق و دستمزد، پرداخت پاداش بازنشستگی، بهبود خدمات رفاهی و وضعیت بهداشت و درمان، ابطال اساسنامه صندوق نفت و رسیدگی به دیگر مطالباتشان هستند.

در بیانیۀ پایانی این اعتراض ها که از سوی شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت منتشر شده ضمن اعلام خواست های نفتگران تاکید شده است: گفته بودیم، بردباری ما مرز دارد، گفته بودیم پنبه ها را از گوش هایتان بیرون کنید، ما گفتیم و شما نشنیده گرفتید، اکنون سیلی شده ایم که می توانیم همه چیز را با خود ببریم، نابود کننده و ویرانگر. بنابراین نیست که ما، مانند شعله بسوزیم و تنها بسوزیم، شعله ای خواهیم شد که برای خاموش کردنمان باید سیل اشک هایتان جاری شود، گفته بودیم.

رژیم ولایی هم‌زمان با سرکوب خونین مبارزات مردمی، به دستمزد و امنیت شغلی کارگران با هدف ممانعت از پیوند مبارزهٔ طبقه کارگر با جنبش مردمی یورشی گسترده‌ سازمان داده ‌است. با تورم لگام‌گسیخته و بیکاری میلیونی زحمتکشان و در وضعیتی که کارگران شاغل و بازنشستگان با دستمزد و مستمری‌ای معادل یک‌چهارم خط فقر زندگی می‌کنند، مجلس و دولت رئیسی با هرگونه خواسته برای ترمیم دستمزد و مستمری مخالفت کرده‌اند و برای حفظ حالت تهاجمی و ادامهٔ بقای ننگین رژیم به یورشی گسترده‌ دست زده‌اند.  در مقابل این سیاست باید با تشدید مبارزه و برپایی اعتصاب برای افزایش عادلانه مزد مبارزه کرد.
***

دیگر نان را به قیمت جان نمی خریم!

شورای هماهنگی و همبستگی کارکنان رسمی صنعت نفت که فراخوان اعتراضات و اعتصابات امروز کارکنان رسمی نفت را اعلام کرده بود، قطعنامه ی این تجمعات را امروز سه شنبه ۲۷ دی ماه منتشر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

گفته بودیم، بردباری ما مرز دارد، گفته بودیم پنبه ها را از گوش هایتان بیرون کنید، ما گفتیم و شما نشنیده گرفتید، اکنون سیلی شده ایم که می توانیم همه چیز را با خود ببریم، نابود کننده و ویرانگر.

بنابراین نیست که ما، مانند شعله بسوزیم و تنها بسوزیم، شعله ای خواهیم شد که برای خاموش کردنمان باید سیل اشک هایتان جاری شود، گفته بودیم که با روان ما بازی نکنید.

از تصویب قانون ماده ده، نوزدهم اردیبهشت نود و یک، ده سال و ۲۵۰ روز گذشت، شنبه سیاه شهریور ۴۰۱ را تجربه کردیم، ۲۶ آذر را پشت سر گذاشتیم و اکنون زمان آن رسیده است که ریشه دروغگویی هایتان را بر آب بی آبرویی تان شناور سازیم، ۲۷ دی ماه روز پایان است، این بارش آغاز سیل بنیان کن دلاور مردان صنعت نفت است، تا کنون با جان دل هرآنچه را داشتیم، بی رنگ و ریا برای تولیدی گذاشتیم که سودش در جیب شما، سفره های خالی، آلودگی، بیماری و روان های آشفته اش برای ما و خانواده های ما بود، بازی به نوبت. دیگر به هیچکس پاسخگو نخواهیم بود.

به خواسته های ما احترام بگذارید!

۱. انجام بی چون و چرای، ماده ۱۰ قانون اختیارات و وظایف وزارت نفت،

۲. بهبود جدول بدو استخدام ماده یاد شده به نحوی که همه کارکنان با هر شرایطی با توجه به تورم های کنونی از آن سود ببرند،

۳. پرداخت بک پی ده ساله برآمده از دیرکرد در انجام ماده ده طبق قانون،

۴. اصلاح و بهبود وضعیت نابسامان خدمات درمانی وزارت نفت،

۵.پرداخت بی کم و کاست پاداش پایان بازنشستگی همچون گذشته در وزارت نفت،

۶. رسیدگی درخور و شایسته بازنشستگان صنعت نفت و بهبود زندگی این بخش از بزرگان صنعت نفت،

۷. تعدیل بهنگام مدرک کارکنان و آسان نمودن چگونگی تعدیل،

۸. ساماندهی سمت های کارکنان،

۹.رسیدگی به وضعیت نابسامان و نگران کننده صندوق بازنشستگی نفت و اصلاح اساسنامه آنو

ما را به هماوردی نخوانید، چون سخت پشیمان خواهید شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا