جوانان

نماینده چابهار: ۶۸۴ روستای جنوب سیستان و بلوچستان بدون اینترنت/۹۶ روستا بدون تلفن

نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک، قصرقند و زرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۸۴ روستای بالای ۲۰ و ۵۰ خانوار و حتی بیش از هزار نفر جمعیت در ۶ شهرستان جنوب بلوچستان فاقد اینترنت و بیش از ۹۶ روستا هیچگونه ارتباط تلفنی ندارند، بعضا برای یک ارتباط تلفنی مردم به بالای کوهها می روند.

به گزارش ایسنا، معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:  بیش از ۲۰۰ سایت تلفن همراه در جنوب سیستان و بلوچستان و نقاط ساحلی گواتر و پسابندر تا درک زرآباد نیازمند اتصال به اینترنت پرسرعت هستند و سالها قشرهای مختلف مردم و به ویژه جوانان چشم انتظار رفع مشکلات ارتباطی هستند و حتی برخی از دکل های تلفن چندین ماه نصب شده اند و خبری از راه اندازی و افتتاح آن نیست.

وی گفت: برخی سایت های تلفن همراه در  ۶ شهرستان جنوب استان شامل چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک، قصرقند و زرآباد نصب شده اند و فقط ارتباط تلفنی دارند و نیازمند اتصال به اینترنت پرسرعت هستند تا بخشی از مشکلات قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان، دانشجویان و دانش آموزان در مناطق مختلف روستایی مرتفع شود.

وی ادامه داد: تلفن و اینترنت نیاز اصلی مردم است و سیستان و بلوچستان از ضعیف ترین استانها در حوزه تلفن و اینترنت است.

نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، دشتیاری، کنارک، قصرقند و زرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: محدوده اصلی سرمایه گذاری در چابهار یعنی پیکره صنعتی منطقه آزادچابهار فاقد تلفن و اینترنت است بقیه روستاهای دور دست بماند این خود گواه برا ضعیف بودن زیرساختهای تلفن و اینترنت در جنوب سیستان و بلوچستان است.

سعیدی با اشاره به اینکه مسوولان همیشه قول می دهند مشکلات تلفن و اینترنت را برطرف می کنند ولی صدها روستای بالای هزار نفر جمعیت در رویای استفاده از اینترنت هستند ولی به آن دست پیدا نمی کنند، افزود: حتی کارگاه راه آهن نیکشهر در محدوده دهستان مهبان نیکشهر با ۶۰۰ کارگر و مهندس فاقد حتی تلفن برای ارتباط ساده است تا کارگران با خانواده ارتباط داشته باشند اگر این محرومیت نیست پس چی باید نامش را بگذاریم.

وی به فقر شدید ارتباط تلفنی و اینترنت در محورهای مواصلاتی و حتی جاده ترانزیتی چابهار- نیکشهر به ایرانشهر و چابهار به نوبندیان و راسک و محور ساحلی گواتر تا زرآباد اشاره و افزود: در این محدوده تلفن و اینترنت وجود ندارد و نوار ساحلی هم فاقد اینترنت و تلفن است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا