اخبار

اعتراض های مردمی؛ با شعار “مرگ بر خامنه ای”

هفدهمین جمعۀ اعتراضی در بلوچستان علیرغم سرما و بارش برف آغاز شده است. مردم در زاهدان، دزآب و راسک بار دیگر به خیابان ها آمده اند، مولوی عبدالحمید در خطبه های خود خواهان آزادی زندانیان سیاسی و پایان دادن به اعدام ها شده است…..

اختناق و سرکوب حاکم، فساد نهادینه‌شده در دستگاه حکومتی، سیاست‌های جمهوری اسلامی در نقض حقوق اجتماعی، بیکاری گسترده، گرانی روزافزون، ستم طبقاتی، و آسیب‌های اجتماعی‌ای متعدد همین‌هاست که نارضایتی و خشم روزافزون زحمتکشان را باعث می‌شوند و آنان را ناگزیر به میدان مبارزه می‌کشانند.در استان های محروم از جمله سیستان و بلوچستان که با محرومیت بیشتری روبرست اعتراض های متعدد و پیگیر ادامه دارد.
مولانا عبدالحمید در بخشی از خطبه های امروز ۷ بهمن ۱۴۰۱ زاهدان گفت: «ملت های ایران به اعدام نه می گویند و اعدام را برای هیج جا نمی‌خواهند، آزادی زندانیان خواسته همه مردم است و نباید هیچ زندانی اعدام بشود. از اعدام فاصله بگیرید.» وی در ادامه گفت: «امروزه اتحاد، همبستگی و انسجام ملت های ایران مثال زدنی است و یک خانواده بزرگ در جغرافیای ایران را تشکیل داده‌اند چه ایرانیانی که داخل و چه ایرانیانی که در خارج اند به منزله اعضای خانواده هستند و این همبستگی ملی و وحدت تمامیت ارضی را تامین می کند.»
امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: «ایرانیانی که در انقلاب ۵٧ برای آزادی قیام کردند و متحد شدند، امروز هم مردم همان فریاد عدالت را سر می‌دهند، مردم جغرافیای ایران خواهان آزادی متعارف و مشروع و عدالت هستند. ملت های ایران دچار فقر، مشکلات و تنگدستی هستند.»
مولانا عبدالحمید گفت: «خانواده هایی کم درآمد قدرت خرید نان، گوشت، تخم مرغ و مواد اولیه خوراک را ندارند. با اینکه ملت های ایران روی گنج نشسته اند چرا دچار این همه گرفتاری شوند. خواسته مردم به حق است و به خواسته مردم توجه کنید.» امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه گفت: «مردم جغرافیای ایران خواستار آزادی بیان، قلم و تحصن و عدالت هستند تا بتوانند برای اداره کشور مدیران توانمندی را انتخاب کنند، مردم جغرافیای ایران خواستار رقابت با کشورهای توسعه یافته هستند.» وی افزود: «مردم جغرافیای ایران می خواهند پول ایران با دلار و یورو رقابت کند. و این حق ملت است که در سال ۵٧ انقلاب کردند که به عدالت و آزادی برسند و اکنون خواستار همان خواسته های انقلاب ۵٧ هستند.»
مولانا عبدالحمید گفت: «برای مولانا گرگیج مشکل ایجاد کردند و او را ممنوع المنبر و ممنوع المحراب کردند و این خواسته عموم جغرافیای ایران است که برای علما و اندیشمندان مشکلاتی بوجود نیارند و این مشکلات همه ایرانیان را ناراحت می کند. برای علمای کردستان، ماموستا خضرنژاد، ماموستا حسینی و دیگر علمای اهل سنت کردستان، برای این ها مشکل ایجاد شده. این همه ملت را ناراحت کرده است.»
امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: «مردم جغرافیای ایران صلح طلب هستند و خواهان صلح در یمن و سراسر دنیا هستند. مردم ایران هیچ وقت جنگ طلب نبوده و نخواهند بود. ملت های ایران با اعدام موافق نیست و همه ملت صاحبان این کشور هستند و خواسته ملت ها کنار گذاشته اعدام است. چون با اعدام شمار زیادی سرپرست خانواده و جگرگوشه و یکی از افراد خانواده را از دست می دهند.» وی افزود: «قرآن‌سوزی در هلند و سوئد، خیلی حادثه خطرناکی است و این اهانت بزرگی به دو میلیارد مسلمان است و در واقع سوختن دل همه مسلمانان است و نباید این کشورها اجازه آتش سوزی قرآن بدهند این خلاف آزادی است این آزادی قابل درک و فهم نیست. آزادی در اهانت و توهین نیست و این چه نوع آزادی است که به مقدسات توهین شود.»
امروز زحمتکشان به ضرورت مبارزۀ متحد و سازمان‌یافته با خرد و رهبری جمعی و مشارکت نیروهای مترقی و مردمی پی برده‌اند. مبارزان سرزمین ما به‌درستی پی برده‌اند که اگر همۀ مردمِ ناراضی یک‌صدا برخیزند، کاری از رژیم ساخته نیست. یورش‌های دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی به حقوق و آزادی‌های زحمتکشان نشان می‌دهد که این حکومتِ فاسد و ارتجاعی سد اساسیِ ترقی و دست‌یابی ملت ایران به آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا