فرهنگی

دویست روز از زندانی شدن جعفر پناهی گذشت

طاهره سعیدی، همسر جعفر پناهی، فیلمساز سرشناس ایرانی، با انتشار پستی در حساب اینستاگرام خود، با اشاره به گذشت دویست روز از بازداشت او، خواستار آزادی این کارگردان زندانی شد….

اظهارات او پس از انتشار اخباری در آخر هفته مبنی بر احتمال آزادی او با قرار وثیقه بود. پیش از این صالح نیکبخت، وکیل وی اعلام کرده بود که طبق گفته مقام‌های قضایی در روز شنبه، تا پایان این هفته درباره آزادی پناهی تصمیم گرفته خواهد شد. خانم سعیدی در صفحه خود نوشت: «امروز یک هفته تمام شد و جعفر نیامد. درست ۲۰۰ روز از زندانی شدن جعفر می‌گذرد، ما دیگر ناامید شده‌ایم.

چرا که ضرورت آزادی جعفر مبتنی بر قوانینی است که خودشان قبول دارند، ولی این خودشان هم آنانی هستند که اعمالشان فراقانونی است، مانع اجرای قانون و قانون گریزند!» جعفر پناهی در تیرماه سال ۱۴۰۱، پس از دستگیری محمد رسول‌اف، کارگردان سینما و مصطفی آل‌احمد، مستندساز، برای پیگیری وضعیت آنها به دادسرای اوین رفت و همان جا بازداشت شد.

در وضعیت کنونی جامعه ما که در تب‌وتاب بحران‌های اقتصادی‌اجتماعی گرفتار است، حکومت جمهوری اسلامی ایران فشارها و توطئه‌ها را علیه مبارزان آزادی که در زندان‌هایش اسیرند را شدت می‌بخشد. یکی از هدف‌های رژیم از این فشارها و دسیسه‌ها بی‌خبر نگه داشتن افکارعمومی از وضعیت دشوار زندانیان سیاسی و عقیدتی در سیاه‌چال‌هایش است. در محرومیت نگه‌ داشتن زندانیان سیاسی پشت دیوارهای زندان و درون سیاهچال‌های دوزخی مانع آن نشده است که بانگ حق‌طلبی، آزادی‌خواهی، و عدالت‌جویی این زندانیان در جدال با زندانبانان سینه به‌سینه در گسترهٔ میهن و بین مردم و حتا تا فراسوی مرزهای کشور پژواک پیدا نکند و در صفحه‌های مطبوعات دیگر کشورها نیز بازتاب نیابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا