حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت چهار تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در زندان تهران بزرگ

حمیدرضا سعیدزاده، مهدی یعقوبیان، امیر امین و حسام کریم از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، در زندان تهران بزرگ بسر میبرند. حمیدرضا سعیدزاده، امیر امین و حسام کریم توسط دادگاه انقلاب تهران به مجموعا ۱۳ سال زندان محکوم شدند. از میان این شهروندان، مهدی یعقوبیان کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – از میان این شهروندان حمیدرضا سعیدزاده در تاریخ هشتم مهر ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی اخیرا توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد، از بابت اتهامات اجتماع تبانی علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام به پنج سال زندان محکوم شد.

همچنین امیر امین در تاریخ هشتم مهر ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد، از بابت اتهامات اجتماع تبانی علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام به پنج سال زندان محکوم شد.

از سوی دیگر، حسام کریم که در تاریخ ۲۹ شهریور ماه بازداشت و در زندان تهران بزرگ بسر میبرد، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی علی مظلوم، از بابت اتهامات اجتماع تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به سه سال زندان محکوم شده است.

مهدی یعقوبیان، نیز در تاریخ ۲۹ شهریور ماه در جریان اعتراضات سراسری در تهران دستگیر شده و کماکان در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا