گوناگون

ادامه دست‌گیری معترضان و اعتراف باهنر به آتش زیر خاکستر

بازداشت ۵ تن از کارگران یک رستوران در لواسان به اتهام “آتش‌زدن مسجد” تائید شد. ۱۷ تن از بازداشت‌شدگان زاهدان احراز هویت شدند.  محمدرضا باهنر، نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی می‌گوید برخلاف تصور برخی از مسئولان جمهوری اسلامی در خصوص «اعتراض های مردمی» مسئله هنوز باقی مانده و یک جرقه می‌تواند دوباره به بازگشت این روند بینجامد. …

خبرگزاری مهر به نقل از عباس نوروزی، دادستان لواسانات بازداشت پنج تن از کارگران معترض رستوران “تراس” را تائید کرد. نوروزی علت بازداشت این افراد را “آتش زدن مسجد” عنوان کرده است. او همچنین گفت رستوران محل اشتغال این افراد نیز پلمب شده است.
نوروزی خبرهای مربوط به صدور حکم نهایی برای متهمان این پرونده را نیز تکذیب کرده و گفته است: «پرونده در مرحله تحقیقات است».
موج دستگیری‌ها روز گذشته ۷ بهمن از زاهدان آغاز شده بود و به نقاط دیگر کشور نیز رسید.
گروه رسانه‌ای “حال وش” که در حوزه مسائل استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کند از احراز هویت دست کم ۱۷ نفر آن هم فقط از اعضای انتظامات مسجد مکی خبر داده است.

به نوشته حال‌وش در نتیجه تیراندازی با گلوله‌های ساچمه‌ای تعدادی مجروح شده‌اند.

حکومت تا کنون آمار دقیقی از دستگیر‌شدگان ارائه نکرده است اما نهادهای حقوق بشری از جمله هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران شمار معترضان دستگیر شده خیزش مردمی را از ۲۶ شهریور تا ۷ بهمن ۱۹ هزار و ۵۷ نفر اعلام کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا