زحمتکشان

رویه پرداخت حقوق کارگران ابنیه فنی تراورس اصلاح نشد

منابع کارگری در خطوط ابنیه فنی تراورس از نارضایتی کارگران این واحد از عملکرد کارفرما در رویه‌ی پرداخت حقوق خود خبر دادند.

منابع کارگری در خطوط ابنیه فنی تراورس در تماس با خبرنگار ایلنا، در تشریح مشکلات خود گفتند: هر ماه پیمانکار حقوق‌مان را با تاخیر واریز می‌کند که این موضوع مشکلاتی را برای ما که حداقل‌بگیر هستیم، بوجود آورده است.

آن‌ها افزودند: کارفرما هر ماه در موعد پرداخت حقوق به بهانه‌های مختلف همانند قطع بودن سیستم بانکی پرداخت حقوق کارگران را ده تا ۱۲ روز به تاخیر می‌اندازند. جالب اینکه این موارد مشکلات هر ماه حین پرداخت حقوق ما کارگران اتفاق می‌افتد.

به گفته آنها، بعد از واگذاری تراورس به دولت که حدود دو سال پیش انجام شد، هرچند  بخشی از معوقات مزدی و بیمه معوقه کارگران پرداخت شد اما همچنان حقوق کارگران با تاخیر پرداخت می‌شود.

آن‌ها گفتند: ما کارگران می‌خواهیم بدانیم با تغییر مالکیت تراورس از خصوصی به دولتی چه تغییری در وضعیت شغلی ما به وجود آمده؟ هنوز مدیران همان افرادی هستند که قبلا بودند.

کارگران درباره سایر مطالبات صنفی خود تصریح کردند: اجرای طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل، رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی، پرداخت برخی مزایای قانونی، عرفی وانگیزشی همانند حق روز «حمل ونقل» بخش دیگری از مطالبات کارگران ابنیه فنی است که هنوز به صورت کامل پرداخت نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا