زنان

ابراهیم رئیسی خواهان اجرای قانون حجاب شد

حاکمیت فاسد و ناکارامد جمهوری اسلامی که مشغول خصوصی سازی، تعطیلی آزادی بیان و برخورد با معترضین اسیر و خانواده های آنها هستند، دوباره حجاب را بهانه قرار داده اند تا افکار عمومی را، از مسایلی که در سطح کلان تدارک دیده اند، تحت الشعاع قرار دهند.

به گزارش دویچه وله، رئیس دولت سیزدهم، سه‌شنبه شب، ۱۱ بهمن، در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی، حجاب را ضرورت “دین و قانون” دانست و اضافه کرد که مسئله از جنس فرهنگی است و نهایت امنیتی.

او مدعی شد که ذخایر ارزی کشور “خوب و قابل اطمینان” هستند و وعده کرد که رشد اقتصادی هشت درصدی محقق شود.

او گفت مبنای مبادلات تجاری دولت دلار ۲۸هزار و ۵۰۰ تومانی خواهد بود و رساندن تورم از ۶۰درصد به ۴۰درصد را نیز دستاورد دولت خود نامید.

او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که فسادستیز است و فساد در دولت او در هیج جا تحمل نمی‌شود.

کمیسیون مجلس سفر زنان به خارج را به اجازه “سرپرست” مشروط کرد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از تصویب طرحی خبر داد که خروج از کشور برای زنان و دختران اعم از مجرد یا متاهل را به “اذن سرپرست” مشروط می‌کند. دبیر “شورای فرهنگ عمومی” هم گفت به زودی آیین‌نامه پوشش بازیگران ابلاغ می‌شود.

در بحبوحه جنبش اعتراضی که محور آن زن و آزادی است، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از تصویب طرحی خبر داد که خروج زنان از کشور را مستلزم اذن سرپرست می‌کند.

کاظم دلخوش به رسانه‌ها گفته است: «در شراط عادی همه بانوان باید با اذن سرپرست از کشور خارج شوند به جز موارد خاص که در آن صورت با حکم دادگاه صورت خواهد گرفت.»

تاکنون زنان متاهل برای سفر به خارج به اجازه همسرشان نیاز داشتند و دختران مجرد بالای ۱۸ سال یا افراد مطلقه می‌توانستند بدون اذن “ولی” مسافرت کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا