بین‌المللی

آمریکا برای اخراج شرکت روسی واگنر، سودان و لیبی را تحت فشار قرار می‌دهد

خبرگزاری آسوشیتدپرس افشا کرد که آمریکا در حال افزایش فشار بر سودان و لیبی برای اخراج شرکت نظامی خصوصی گروه واگنر روسیه است.

به گزارش ایرنا، آسوشیتدپرس به نقل از مقامات منطقه ای گزارش داد که دولت بایدن ماه هاست که با کشورهای متحد از جمله مصر و امارات متحده عربی برای تحت فشار گذاشتن رهبران نظامی سودانی و لیبی در مورد این گروه روسی کار می کند.

براساس این گزارش، این موضوع در ژانویه سال جاری یکی از محورهای اصلی دیدارهای ویلیام برنز رئیس سیا با مقامات مصری و لیبیایی بود.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز این موضوع را با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر مطرح کرد و عباس کامل مدیر اطلاعات مصر، نگرانی‌های آمریکا را به عبدالفتاح برهان ژنرال شورای حاکمیت سودان انتقال داد.

آمریکا هفته گذشته گروه واگنر را به عنوان یک سازمان جنایی فراملی مهم در ارتباط با فعالیت آنان در اوکراین به عنوان بخشی از عملیات نظامی روسیه و تعدادی از کشورهای آفریقایی معرفی کرد.

کرملین در واکنش به این اقدام واشنگتن اعلام کرد که فقدان شواهد در مورد فعالیت های مجرمانه ادعایی توسط واگنر، اظهارات و اقدامات آمریکا علیه این شرکت نظامی خصوصی را بی ارزش می کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا