جوانان

زوزه مرگ در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

برق گرفتگی و اعتراض دانشجویان

کوروش صوفیه دانشجوی کارشناسی ارشد بر اثر تماس با مفتولی که بین پایه‌های فلزی چراغ برق به عنوان حایل بین فضای چمن و مسیر خوابگاه پردیس قرار داده شده بود، دچار سانحه برق گرفتگی شد…

زیست بوم: کوروش صوفیه بر اثر تماس با مفتولی که بین پایه‌های فلزی چراغ برق به عنوان حایل بین فضای چمن و مسیر خوابگاه پردیس قرار داده شده بود، دچار سانحه برق گرفتگی شد. به گزارش زیست بوم، ساعت ۱۰ شب چهارشنبه ۲۹ آبانماه دانشجویان خوابگاه پردیس کرج دانشگاه تهران شاهد مرگ یکی از هم خوابگاهی‌های خود بودند. «کوروش صوفیه» دانشجوی کارشناسی ارشد علوم دامی که به گفته یکی از دوستانش برای انجام مراحل پایانی پایان‌نامه‌اش به دانشکده بازگشته بود، حدود ساعت ۱۰ شب در اثر برق‌گرفتگی جان خود را در محوطه خوابگاه از دست داد. وی که قصد رفتن به داخل ساختمان سرپوشیده خوابگاه را داشته، هنگام عبور از فضای سبز محوطه که با سیم‌های برق پوشیده نشده محاصره شده است، دست خود را به این سیم‌ها گرفته و دچار برق گرفتگی شده است.
zistboom4
zistboom3
بر اساس این گزارش دانشجویان پس از رخ دادن این حادثه دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها می گویند که پیش از این در مورد اتصالی این سیم ها به مقامات خوابگاه گزارش داده اند اما هیچ رسیدگی به عمل نیامده است. از سوی دیگر فقدان پزشک، وسایل امداد و احیا در آمبولانس پردیس، عدم گشت زنی نگهبان ها در محوطه و اطلاع دیر هنگام به اورژانس کرج را از عوامل مرگ این دانشجوی سنندجی عنوان می کنند.

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت، این صحبت‌ها درحالی مطرح شده است که دکتر محمد جعفری، رییس پردیس کرج دانشگاه تهران در این مورد به خبرنگار ما گفت: «تعدادی چراغ پارکی اطراف فضای سبز خوابگاه قرار دارد که یکی از آنها سرش افتاده بوده به همین دلیل مسوولان خوابگاه برای برق‌رسانی به آن چراغ، از یک سیم مفتولی آهنی استفاده کرده بودند که در اثر بارندگی اتصالی کرده و «کوروش صوفیه» پس از برخورد با آن دچار سانحه شده است».
zistboom2
برخی گزارش ها حاکی از اخراج شدن مسئول خوابگاه است اما برخی از دانشجویان معترض در کلاس های روز شنبه نیز حاضر نشدند و این کلاس ها برگزار نشد. گفتنی است تشیع جنازه کورش صوفیه به اصرار و خواسته دانشجویان روز جمعه در محوطه دانشگاه برگزار شد و سپس پیکر این دانشجوی جان باخته از کرج به سنندج منتقل شد.
zistboom

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا