حقوق بشر

اقدام به خودکشی کودک اهل ایلام متعاقب ربودن و شکنجه‌های متوالی توسط نهادهای حکومتی

محمدکمیل زندخانی، کودک اهل ایلام در میانه دو نوبت ربایش توسط نیروهای اداره اطلاعات و شکنجه‌های جسمی و روانی در این نهاد، اقدام به خودکشی کرده که بر اثر آن به کما رفته است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، محمدکمیل زندخانی،  ١۶ ساله در مجموع طی دو نوبت ربایش و انتقال به بازداشتگاه ۴٣ روز بازجویی و شکنجه را از سر گذارنده است.

به گفته منابع مطلع، پیش از اقدام به خودکشی این کودک طی هفته گذشته، آثار شکنجه بر بدن وی مشهود بوده و از نظر روانی نیز در شرایط بسیار وخیمی قرار داشته است.

این منابع افزودند که در جریان بازداشت محمدکمیل زندخانی، هر شب یکی از نیروهای حکومتی با لباس آخوندی به وی هشدار داده که به زودی اعدام خواهد شد.

محمدکمیل زندخانی بار نخست در اول آبان ماه ١۴٠١، مورد ربایش نیروهای حکومتی قرار گرفته و پس از آزادی به قید وثیقه، آزاد شده است.

همچنین این کودک برای بار دوم، در روز چهارشنبه ٣٠ آذر ماه توسط نیروهای حکومتی ربوده شده و بعد از سپری کردن ١٩ روز بازجویی و شکنجه شدید، نیروهای اطلاعات پیکر نیمه‌جانش را مقابل درب منزل خانوادگی وی به حال خود رها کرده‌اند.

وی بعد از آزادی در نوبت دوم بازجویی، اقدام به خودکشی کرد که بر اثر سطح هوشیاری خود را از دست داده و به کما رفته بود.

محمدکمیل زندخانی روز شنبه ۱۵ بهمن  به هوشیاری خود را بار دیگر به دست آورده و بیم آن می‌رود که بار دیگر دست به اقدامی مشابه بزند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا