حقوق بشر

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت مجید قراباقی

مجید قراباقی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری اخیر و اعتراضات آبان سال ۹۸، با گذشت حدود ۸۰ روز از زمان دستگیری، همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای قراباقی، منجر به افزایش نگرانی های خانواده وی در خصوص وضعیت فرزندشان است.

خبرگزاری هرانا – در این گزارش به نقل از پدر آقای قراباقی آمده است: “مجید به همراه برادرش در شمال کشور بود که حدود ده تن از ماموران امنیتی با چهار خودرو در محل اقامت او حاضر شده و پس از اطلاع از عدم حضور وی، اقدام به دستگیری او در شهر کرده و به محل اقامت منتقلش می‌کنند. حال علیرغم گذشت حدود ۸۰  روز از زمان دستگیری، هیچ دیداری با او نداشته ایم و از محل نگهداری او نیز بی خبریم؛ فقط میدانیم در شهر ساری نگهداری میشود.”

وی همچنین با اشاره به اینکه حیوان خانگی آقای قراباقی در زمان بازداشت فرزندش توسط ماموران کشته شده است، افزود: “پسر من سگی هم داشته که ماموران این سگ را هم کشته اند. آنها سپس شماری از وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه، لپ تاپ و دوربین فیلم‌ برداری و دو موتورسیکلت را هم ضبط کردند.”

پدر مجید قره باقی با بیان اینکه “من خود نابینا هستم و قبلا هم همسرم را به همراه دو تن از پسرانم در یک سانحه رانندگی از دست داده‌ ام”، خاطرنشان کرد: “پسرم از زمان بازداشت تنها یک بار با ما تماس گرفته و ما حتی هنوز خبر نداریم که آیا بازجویی‌ های پسرم تمام شده یا اصلا تفهیم اتهامی در خصوص پرونده او صورت گرفته یا خیر. واقعا در حال حاضر، تحمل این فشار روانی برای من ممکن نیست و شرایط و وضعیت سختی را تجربه می‌ کنیم.”

مجید قراباقی که در آذر ماه امسال بازداشت شده است، سابقه بازداشت در جریان اعتراضات سراسری سال ۹۸ و تحمل حبس به مدت یک سال و نیم را دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا