حقوق بشر

یورش مسلحانه نیروی حکومتی و ربایش مجدد سیروان محمدی

سیروان محمدی، جوانی که دو ماه پیش پس از شکنجه شدید و شکستگی چند ناحیه بدن از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شده بود؛ بار دیگر توسط نیروهای این اداره با یورش مسلحانه در منزل ربوده شد که در جریان این ربایش پدر و برادر او نیز زخمی شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز یکشنبه ١۶ بهمن ١۴٠١ (۵ فوریه ٢٠٢٣) نیروهای مسلح اداره اطلاعات سنندج با چندین خودرو به محله حاجی‌آباد یورش برده و سیروان محمدی، جوان تازه آزاد شده را بار دیگر ربودند.

هه‌نگاو مطلع شده است که، در جریان ربودن سیروان محمدی، برادر وی ابراهیم محمدی و پدر آن‌ها، مورد ضرب‌وشتم شدید قرار گرفته‌ و به شدت زخمی شدند.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده محمدی، در جریان ربودن سیروان محمدی، نیروهای حکومتی ضمن ورود به منزل و وارد آوردن خسارت، مبالغی پول نقد در خانه را هم ضبط کرده و با خود برده‌اند.

سیروان محمدی، طی دوره بازداشت قبلی خود در اداره اطلاعات سنندج بر اثر شکنجه شدید دچار شکستی از ناحیه، جمجمه، بینی، گوش و سه دنده قفسه سینه شد.

این شهروند در روز چهارشنبه ٢۵ آبان ١۴٠١ در سنندج، توسط نیرو‌های حکومتی ربوده و به قرارگاه شهرامفر منتقل شد. وی نهایتاً در روز شنبه ١٧ آذر ماه ١۴٠١، پس نزدیک به یک ماه شکنجه و بازجویی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا