حقوق بشر

زندان اوین؛ تمدید قرار و تداوم بازداشت رضا رمضان زاده

روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه، قرار بازداشت رضا رمضان زاده، زندانی سیاسی سابق از سوی دادسرای اوین به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. آقای رمضان زاده علیرغم گذشت ۳۰ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱، قرار بازداشت آقای رمضان زاده به مدت یک ماه دیگر در بند ۲۰۹ زندان اوین تمدید شده است.”

لازم به ذکر است، پیشتر رضا رمضان زاده در طی تماس تلفنی با خانواده خود، از تشدید مشکلات گوارشی اش در زندان اوین و عدم رسیدگی پزشکی در این زندان خبر داده بود.

آقای رمضان زاده روز شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱، به شعبه ۳ دادسرای اوین احضار و پس از حضور در شعبه مذکور، بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، منتقل شد.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه آقای رمضان زاده اطلاعی حاصل نشده است.

رضا رمضان زاده پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته است. وی در تاریخ ۲ آذر ۹۸، در رابطه با اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی واقع در تهران خود بازداشت شد. او پس از مدتی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ از زندان تهران بزرگ به صورت مشروط آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا