حقوق بشر

زندان آمل؛ گزارشی از وضعیت ندا فراگری از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری

ندا فراگری، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، در زندان آمل بسر میبرد. وی توسط دادگاه انقلاب آمل به دو سال حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

خبرگزاری هرانا – این شهروند پیشتر در دادگاه انقلاب آمل محاکمه و در تاریخ یکم دی ماه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ترتیب به پرداخت ۱۲ میلیون و ۱۶ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

در حکم صادره، سر دادن شعار “مرگ بر دیکتاتور” توسط متهم در جریان مراسم چهلم غزاله چلابی، از مصادیق اتهام توهین به رهبری عنوان شده است. بعلاوه، قاضی صادر کننده حکم برخی دیگر از شعارهای سر داده شده توسط خانم فراگری را منطبق با عنوان اتهامی تبلیغ علیه نظام دانسته است.

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده، در رای صادره توسط این مرجع قضایی، از حضور خانم فراگری و دیگر شهروندان معترض و داغدار در مراسم مذکور، به دلیل آنچه “هدف و غایت مشترک بدون حضور رهبر و لیدر” عنوان شده، تحت عنوان “تبانی زنجیره ای” یاد شده است.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲۸ آذر ماه، برگزار شد.

ندا فراگری در تاریخ ۱۲ آبان ماه، در مراسم چهلم غزاله چلابی، یکی از جانباختگان اعتراضات سراسری توسط پلیس امنیت آمل بازداشت شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان آمل منتقل شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا